Wtorek, 14 lipca 2020

Maciek Więcek

Podziel się:

Maciek Więcek

16 lat / Olsztyn

Maciek urodził się jako wcześniak. Dopiero po 1, 5 roku stwierdzono u niego dziecięce porażenie mózgowe i wiążący się z tym niedowład cztero- kończynowy, z przewagą kończyn dolnych. Maciek od pierwszych lat życia poddawany jest intensywnej rehabilitacji. W roku 2010 przebył operację neurochirurgiczną na rdzeniu kręgowym w szpitalu w Stanach Zjednoczonych ( selektywną rizotomię tylną). Rok później, w tym samym miejscu przeprowadzono operację wydłużania mięśni. Koszt pierwszej operacji wynosił 40 tys. dolarów. Przebyte operacje dały szansę na poprawę stanu zdrowia chłopca. Jednak aby Maciek miał szansę na w miarę samodzielne życie, konieczna jest ciągła rehabilitacja oraz zaopatrzenie w środki ortopedyczne, co wiąże się ze znacznymi nakładami finansowymi. Aby nie zaprzepaścić osiągnięć Maćka i poprawiać jego sprawność niezbędna jest ciągła praca z terapeutami, zarówno ta codzienna jak i w postaci dających dodatkowe impulsy do dalszych postępów turnusów rehabilitacyjnych.
Obecnie Maciej najbardziej potrzebuje kontaynuacji rehabilitacji i zakupu specjalistycznego drogiego sprzetu, w tym ortez oraz butów. Maciek jest bardzo dobrym uczniem, uczęszcza do V klasy szkoły podstawowej. Pomimo swoich problemów z chodzeniem chłopiec stara sie pomagaqć innym bardziej potrzebującym. Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Maćka - razem możemy zrobic wiecej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Maciek Więcek.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!