Niedziela, 19 stycznia 2020

Wiktoria Smolińska

Podziel się:

Wiktoria Smolińska

14 lat / Ostrołęka

Wiktoria jest dziewczynką z Zespołem Downa. Od urodzenia cierpi z powodu obustronnego niedosłuchu i od 1 roku życia nosi aparaty słuchowe, które wspierają jej rozwój i funkcjonowanie w codziennym życiu. Wiktoria ma wadę serca, wrodzoną kamicę pęcherzyka żółciowego, cierpi z powodu niedoczynności tarczycy i Hashimoto co wiąże się ze stałym przyjmowaniem leków do końca życia. Jej prawidłowe funkcjonowanie i rozwój wspiera odpowiednio skomponowana dieta dobrana pod kątem współistniejących chorób. W okresie dorastania pojawiły się niestety kolejne problemy - wada postawy oraz problem ze stopami - stopy płasko koślawe, halluksy. W niedawnym czasie zaczęły się pogłębiać problemy ze wzrokiem. Wiktoria nosi okulary jednak mimo tego ciągle istnieją problemy z widzeniem po zmroku i w innych specyficznych sytuacjach - dlatego wymaga dalszej specjalistycznej diagnozy. Wiktoria jest bardzo wesołą i komunikatywną dziewczynką, mimo ciągłej pracy z logopedą nadal ma problemy z właściwą mową przez co jej funkcjonowanie w społeczeństwie jest dodatkowo utrudnione. Wiktoria wymaga również specjalistycznej opieki ortodontycznej ze względu na skomplikowaną wadę zgryzu.

Wiktoria bardzo lubi tańczyć dlatego chętnie jest angażowana do przedstawień i występów szkolnych. Dużo radości dają jej zajęcia na basenie, praca z końmi i kontakt z psem.

Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Wiktoria Smolińska.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!