Niedziela, 5 lipca 2020

Sebastian Rokuszewski

Podziel się:

Sebastian Rokuszewski

20 lat / Pisz

Sebastian był zdrowym, szczęśliwym nastolatkiem do ubiegłorocznych (2013r) wakacji. W lipcu trafił do szpitala w Piszu z podejrzeniem zapalenia opon mózgowych, co zostało potwierdzone wykonanymi badaniami. Sebastian przebywał w szpitalu, jednak jego stan nie poprawiał się, przeciwnie. Został w trybie pilnym przewieziony do szpitala dziecięcego w Olsztynie.
Chłopiec był w śpiączce farmakologicznej i po wybudzeniu, nie podjął już kontaktu. Kolejne badania potwierdziły podejrzenia lekarzy- kleszczowe zapalenie mózgu. Dopiero po trzech miesiącach pobytu w szpitalu, został przewieziony do domu. Opiekuje się nim rodzina i hospicjum domowe z Olsztyna. Sebastian ma czterokończynowe porażenie mózgowe. Jest podłączony do respiratora i wymaga całodobowej opieki. Jedyny kontakt jaki bliscy mają z Sebastianem, to kontakt wzrokowy.
Rodzice walczą o powrót Sebastiana do zdrowia i potrzebują w tym pomocy.

Poznaj historię Sebastiana czytając artykuł
Obudzić Sebastiana

Pomóżmy obudzić Sebastiana
Niebezpieczny kleszcz


Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Sebastian Rokuszewski.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!