Wtorek, 26 maja 2020

Kamil Drzyzguła

Podziel się:

Kamil Drzyzguła

16 lat / Ryn

Kamil urodził się jako wcześniak i stąd jego problemy zdrowotne. Po narodzeniu u chłopca stwierdzono retinopatię wcześniaczą IV i wadę wzroku. Wraz z upływem czasu u chłopca potwierdzono upośledzenie umysłowe i pogłębiającą się wadę wzroku (po -20 doptrii na oba oczy).

Pomimo strań rodziców i specjalistów mowa Kamila jest zaburzona i niezrozumiała dla więkaszości osób. U chłopca zdiagnozowano skoliozę i znaczną wadę zgryzu. Ten wesoły i pogodny chłopiec uczęszcza do Specjalnej Szkoły Podstawowej dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w Rabce - Zdroju. W placówce uczy się i rozwija swoje umiejętności funkcjonowania w otoczeniu.

Konieczność zakupu przedmiotów ortopedycznych, nowych okularów i dalsza diagnostyka znacznie obciążają domowy budżet rodziny.

Pamiętajmy razem możemy więcej - pomóżmy Kamilowi w jego leczeniu i rehabilitacji.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Kamil Drzyzguła.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!