Wtorek, 26 maja 2020

Fabian  Dargiewicz

Podziel się:

Fabian Dargiewicz

5 lat / Olsztyn

Po urodzeniu Fabian nie rozwijał się prawidłowo. Pojawiły się problemy z ssaniem, utrzymywaniem główki itd. Od drugiego miesiąca życia był rehabilitowany.

Po pół roku rodzicie chłopca usłyszeli od lekarzy w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie straszną diagnozę - wczesnodziecięcy rdzeniowy zanik mięśni SMA. Objawy tej choroby pojawiają się zaraz po urodzeniu dziecka lub też do szóstego miesiąca po jego narodzinach. Przede wszystkim następuje ogólne osłabienie mięśni, występują problemy w przełykaniu czy później zaburzenia mowy.

Rodzice chłopca podjęli walkę o życie i lepsze jutro swego synka. Jedynym sposobem walki z postępująca chorobą jest codzienna, intensywna rehabilitacja prowadzona przez specjalistów. Rodzice dowiedzieli się, że jeśli Fabiś będzie regularnie rehabilitowany i leczony to ma szanse na udział w ekserymentalnej terapii nowym lekiem. Rodzice pokładają wielkie nadzieje w tej terapii.

Obecnie chłopiec został zakwalifikowany na badania wstępne w klinice we Włoszech. Specjaliści mają określić stan zdrowia chłopca i typ choroby. Wtedy dziecko zostanie wpisane na listę oczekujących na terapię. Trzymajmu kciuki za małego Fabianka.

Pomóżmy rodzicom chłopca w jego leczeniu i rehabilitacji - razem możęmy więcej !
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Fabian Dargiewicz.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!