Czwartek, 13 sierpnia 2020

Wiktoria  Luma

Podziel się:

Wiktoria Luma

8 lat / Olsztyn

Wiktoria jest pogodną i ciekawą świata dziewczynką. Urodziła się z obniżonym napięciem mięśniowym, makrocefalią oraz niepełnosprawnością ruchową. Stwierdzono u dziewczynki także zeza rozbieżnego i skośnego, a także fakomatozę o podłożu genetycznym. Wiktoria nie mówi, porozumiewa się za pomocą kiwnięcia główką. Dla mamy dziewczynki priorytetem jest, aby zaczęła się komunikować ze światem.
Wkrótce Wiktorię czeka prywatna operacja prawego oka w klinice w Krakowie, której koszt to około 3,5 tys. zł. W lewym oku dziewczynki również zaczyna występować niedowidzenie. Wiktoria uczęszcza na rehabilitację z względu na wadę stóp płasko-koślawych, pracuje też nad prawidłowym wzorcem chodu. Dziewczynka dodatkowo ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, aby nie zanikło całkowicie widzenie.
Pomóżmy w leczeniu i rehabilitacji Wiktorii - razem możemy więcej!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Wiktoria Luma.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!