Wtorek, 14 lipca 2020

Podziel się:

Bartosz Sycik

15 lat / Olsztyn

Chłopiec w wieku 6-ciu miesięcy zachorował na śmiertelną chorobę -posocznicę meningokowa piorunującą. Choroba zaatakowała większosć narządów wewnetrznych (serce, płuca, nadnercza) oraz skórę (wybroczyny). Doszło do martwic paliczków dystalnych, palca II - ręki lewej i palca V - ręki prawej.

Choroba spowodowała ogromne spustoszenie w organizmie Bartosza. Z upływem czasu, w miare rozwoju i wzrostu chłopca zaczęły się komplikacje.

Chłopiec cierpi na pozapalną szpotawość stawu skokowego prawego, deformację kości, co doprowadziło do koniecznosci 3 operacji.

Bartosz często ma choroby górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc, co związane jest z astmą. Przyjmuje wiele sterydów, co powoduje otyłość.

Chłopiec ma zdeformowane stawy oraz obumarłe chrząstki wzrostowe w nogach oraz w jednej ręce. Bartosza czeka kolejna operacja mająca na celucałkowite zablokowanie wzrostukości strzałkowej, aby nogi chłopca się nie wykrzywiły. Kolejny etpa to wydłużanie kości udowych obu nóg. Być może ta operacja odbędzie się za granicą.
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Bartosz Sycik.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!