Wtorek, 26 maja 2020

Marta Dobrzalska

Podziel się:

Marta Dobrzalska

2 lata / Giżycko

Ta prześliczna młoda dama to Martusia. Dziewczynka cierpi na bardzo poważne schorzenia. Fenyloketonuria - jest to wrodzona choroba metaboliczna, polegająca na nieprawidłowej przemianie jednego z aminokwasów - fenyloalaniny. Gromadzi się ona w nadmiarze w organizmie i uszkadza mózg, powodując nawet ciężkie upośledzenie umysłowe. Chorobie towarzyszą objawy neurologiczne: drgawki, silne napięcie i drżenie mięśni oraz zaburzenia zachowania.
Marta ma również zdiagnozowany Zespół Sture'a-Webera - jest to choroba wrodzona, należaca do grupy zaburzeń rozwojowych nerwowo - skórnych.
Na tak maleńką, śliczną istotkę, to troche za dużo!
Dziecko wymaga ciągłej, z dużą ilością godzin, rehabilitacji oraz odpowiedniego żywienia, aby mogła się prawidłowo rozwijać.
Pomóżmy malutkiej Martusi.
Razem mamy moc!!!
Razem możemy zdziałać cuda!!!
Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Marta Dobrzalska.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!