Poniedziałek, 9 grudnia 2019

Szymon Matwiejuk

Podziel się:

Szymon Matwiejuk

10 lat / Morąg

Szymon gdy miał się urodzić lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. W ostatnim miesiącu ciąży wykryto poważną wadę serca. Rodzice konsultowali się z wieloma specjalistami, którzy rozkładali ręce, nie dając maleństwu nawet najmniejszej szansy na życie po odcięciu pępowiny. Szymon bardzo szybko trafił do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tu przeprowadzono szereg skomplikowanych badań oraz trzykrotne cewnikowanie. Jednoznacznie stwierdzono, że musi być przeprowadzone leczenie operacyjne. Diagnoza lekarzy brzmiała jak wyrok, ale rodzice wzięli sprawy w swoje ręce. Postanowili skontaktować się z profesorem Malcem z Kliniki w Monachium. Tam po wnikliwej analizie dokumentacji medycznej, profesor postanowił podjąć próbę korekcji serduszka maleństwa. Operacja ma zostać wkrótce przeprowadzona w Klinice Kardiologii i Kardiochirurgii LMU w Monachium. Szymuś dzielnie zmaga się z chorobą. „Boimy się każdego dnia i z niepokojem obserwujemy każdą chwilę jego życia, każdy nowy wysiłek organizmu”- mówią rodzice…

Jest szansa dla Szymona ale ona dużo kosztuje
Kosztowna operacja

W górę serca dla Szymonka
W górę serca

Bieg o Przyszłość

Pobiegnij dla naszych podopiecznych i załóż swoją zbiórkę na siepomaga.pl!

Przekaż swoje wsparcie

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Szymon Matwiejuk.

Tak, chcę pomóc Dzieciom.

Dziecko dotknięte chorobą też potrzebuje kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami.

Wpłacając dowolną sumę pomagasz nam działać. Wspólnie możemy spełnić choć część marzeń chorych dzieci. Liczymy na Ciebie!