Nie trzeba składać urzędowi skarbowemu żadnych dodatkowych dokumentów, wniosków czy zaświadczeń. Cała procedura polega na tym, aby w odpowiednią rubrykę wpisać odpowiedni numer. Nazywa się on KRS. KRS Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” to 0000148747. Po wpisaniu tego numeru to urząd skarbowy zajmuje się resztą, czyli przekazaniem pieniędzy naszej fundacji.

Ze społecznego punktu widzenia możliwość przekazywania 1% podatku organizacjom OPP jest przejawem demokracji, o czym nie możemy zapominać.

W 2019 roku 49% ludzi uprawnionych do przekazania setnej części swojego podatku nie zrobiło tego.

Decyzja ta sprawiła, że te pieniądze trafiły do „wspólnego worka”, a ich rozdysponowaniem zajęły się rząd i Sejm.

Przygotowaliśmy darmowy program, abyś mógł bezpiecznie i szybko rozliczyć podatek. Kliknij poniższy przycisk, wypełnij deklarację, a Twój 1% pomoże chorym dzieciom z Warmii i Mazur.

http://m.wm.pl/2017/01/orig/1-logo-programu-358385.jpg

Cel szczegółowy

Jeśli tylko chcemy, wypełniając PIT-a, możemy podać dodatkowe informacje, mające wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z naszego 1%. Stanie się tak, jeśli wskażemy konkretny cel szczegółowy czy konkretną osobę, będącą pod opieką danej OPP. Stosowne dane wpisujemy w rubryce „Informacje uzupełniające”. Wykonanie kilku prostych i zajmujących parę minut czynności spowoduje, że do OPP pomagających potrzebującym trafią drobne datki, które sumarycznie złożą się na znaczące kwoty, mogące uratować komuś życie lub zdrowie.

Na co przeznaczymy pieniądze z 1%?

Kupimy dzieciom lekarstwa, opłacimy im leczenie albo rehabilitację. Kupimy im sprzęt niezbędny do tego, aby mogły ćwiczyć i się rozwijać. Sfinansujemy to, co danemu dziecku jest najbardziej potrzebne. Pomożemy dzieciom, które bez rehabilitacji nie miały szans na to, żeby chodzić. Teraz przychodzą do nas na własnych nogach. Co prawda z mamą czy tatą pod rękę, ale to już duży postęp. Kolejny etap jest taki, aby dziecko mogło tę maminą rękę puścić. Gdy będą pieniądze na ćwiczenia, to tak się stanie.

Masz Moc! Przekaż 1%, podaruj lepsze życie!

Jak przekazać 1% podatku w ramach usługi Twój e-PIT?

1) W serwisie podatki.gov.pl wybierz opcjęTwój e-PIT. Na głównym ekranie zobaczysz informacje o OPP. Jeśli rozliczasz się pierwszy raz, wybierz z listy numer KRS 0000148747 Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”

2) Możesz wybrać cel szczegółowy, wpisując imię i nazwisko wybranego podopiecznego naszej Fundacji w tę rubrykę.

3) Możesz wyrazić zgodę na przekazanie naszej Fundacji informacji o 1% podatku.

4) Jeśli w zeszłym roku wskazałeś inną organizację jako befeficjenta 1% podatku, a w tym roku chcesz, by trafił on do naszych fundacyjnych dzieci, wybierz opcję Zmieniam organizację i wybierz z wykazu organizacji numer KRS 0000148747 naszej organizacji.

5) Jeśli chcesz tylko zmienić podopiecznego naszej Fundacji, który otrzyma twój 1% podatku, wybierz opcję Zmieniam organizację, edytując jedynie pole celu szczegółowego, następnie zatwierdź zmiany i wyślij zeznanie.

Jak emeryci i renciści mogą przekazać 1 procent podatku 2020 za 2019 rok?

Emeryci i renciści mogą przekazać 1 procent podatku, wypełniając formularz PIT-OP. Nie muszą składać całego zeznania podatkowego.

Osoby rozliczane przez organy rentowe będą mogły wskazać OPP w PIT-OP, który po wypełnieniu będzie można zarówno wysłać elektronicznie, jak i złożyć tradycyjnie (w formie papierowej).

Czas na przekazanie PIT-OP do urzędu skarbowego mija 30 kwietnia 2020 roku.

Źródło: ngo.pl

Ministerstwo Finansów opublikowało podsumowanie dotyczące 1% podatku za 2018 rok. W 2019 r. łączna kwota 1 proc. podatku należnego przekazana organizacjom pożytku publicznego (z rozliczenia za 2018 r.) wyniosła 874,4 mln zł. To o 110,5 mln zł więcej od kwoty przekazanej rok wcześniej (z rozliczenia za 2017 r.) – wtedy było to 763,9 mln zł.