Ani 9-letnia Oliwia Wolska, ani jej 3-letni brat Wiktor nie spodziewali się, że w tym roku dostaną swoje wymarzone prezenty. A jednak! Wczoraj jako piersi dostali świąteczne paczki w ramach akcji „Tysiąc gwiazdkowych prezentów”, organizowanej już po raz jedenasty przez „Gazetę Olsztyńską”. W paczkach znalazły się m. in. kredki, flamastry i kolorowanki, które bardzo chciała dostać Oliwa, a także puzzle i klocki, o których marzył Wiktor. Oprócz tego nie zabrakło mnóstwa słodyczy! Św. Mikołaj nie zapomniał także o potrzebach całej rodziny Wolskich, więc w prezentach była również żywność i artykuły codziennego użytku. Pani Sylwia, mama rodzeństwa z rosnącym zaskoczeniem otwierała każdą kolejną paczkę.

— Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że dostaniemy tak wiele. To wszystko bardzo nam się przyda i mocno odciąży nasz domowy budżet. Bardzo, bardzo się cieszymy — podkreślała. Sama wraz ze swoim mężem Marcinem nie byłaby w stanie finansowo sprostać wymaganiom, jakie stawiają przed nimi święta. A już na pewno nie mogliby kupić swoim dzieciom tylu prezentów. Dlatego też paczki otrzymane w ramach akcji były dla nich tak ważne.

— Rok temu zrezygnowałam z pracy, żeby móc być przy dzieciach. Wiktor był właśnie diagnozowany, a Oliwia też wymaga dużej pomocy, zwłaszcza przy nauce — wyjaśnia pani Sylwia. Wiktor i Oliwia od niecałego roku są podopiecznymi Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Akcję „Tysiąc gwiazdkowych prezentów” wsparły firmy „HYDRAMET” Sp. z o.o. Giżycko, „TRAIDENIS-POL” Sp. z o.o. Olecko, Telekom Warmia” Olsztyn oraz Zakład Urządzeń Technicznych „UNIMASZ” Olsztyn. Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” w zbiórce zabawek i słodyczy pomogły także Przedszkole Miejskie nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 25, Szkoła Podstawowa nr 22 w Olsztynie, Gimnazjum nr 14 w Olsztynie, Grupa WM oraz Schenker Sp. z o.o. Oddział Olsztyn.