http://m.wm.pl/2017/01/orig/1-logo-programu-358385.jpg
Sport ma to do siebie, że liczą się najlepsze wyniki. Tak samo jest na Balu Sportu i Biznesu. To nie tylko ogłoszenie najpopularniejszych sportowców Warmii i Mazur i zabawa do białego rana. Gala ma także wymiar charytatywny i tak samo było w sobotę.

Nasza Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych i potrzebujących dzieci z regionu. Wszystko po to, aby wesprzeć tych, których specjalistyczne leczenie jest poza finansowym zasięgiem. I w tej kwestii można mówić o rekordowych kwotach, jakie oferowali goście.

Na podium stanęło żeglowanie z Karolem Jabłońskim, które jest warte aż 15 tys. zł.
Koszulka z autografem naszego asa pola karnego Roberta Lewandowskiego osiągnęła wartość 7,5 tys. zł. Golf z mistrzami siatkówki w Mazury Golf & Country Club to natomiast 10 tys. zł. A trzy obrazy Witolda Podgórskiego, artysty ze Stawigudy, który swoje prace wystawia w Rzymie, Paryżu, Madrycie, Berlinie i Nowym Jorku, zostały wylicytowane za 9,5 tys. zł.

— Powody udziału w licytacji miałam dwa. Po pierwsze, chciałam pomóc dzieciom. Po drugie, zależało mi, żeby zrobić mężowi ciekawy prezent na urodziny — mówi Sylwia Hiszpańska, która wylicytowała żeglowanie z Karolem Jabłońskim. — Mąż bardzo lubi żeglować, więc musiałam licytować. Czy za wszelką cenę? Prawie! Oczywiście pewną granicę sobie postawiłam, ale licytacja była bardzo emocjonująca i poszła po mojej myśli. To dobrze, że pieniądze nie trafią do sklepu, ale do najbardziej potrzebujących dzieci. A prezent, jakby nie było, jest wyjątkowy. Teraz niech mąż łapie wiatr w żagle.

— Bardzo się cieszę, że licytacja osiągnęła tak piękny wynik. Padł kolejny rekord. W ubiegłym roku podczas uroczystości zebraliśmy ok. 20 tys. zł. W tym roku tylko z samej licytacji mamy 42 tys. zł — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla dzieci”. — Cieszę się, że uczestnicy Balu Sportu i Biznesu mieli tak wielkie serca. Dzięki nim będziemy mogli po raz kolejny pomóc naszym dzieciom.

Emocje tego dnia były wyjątkowe. Na przykład za wrzutkę do puszki goście mogli wziąć udział w zabawie charytatywnej. Jej atrakcją była m.in. piłka z podpisami siatkarzy z drużyny Indykpol AZS Olsztyn, koszulka z podpisami zawodników Warmii Energii Olsztyn i pióro prosto z Sejmu RP, a także ręcznie wykonany przez malarkę Agnieszkę Markowicz kubek z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego, pióro przekazane przez Gustawa Marka Brzezina oraz książki „Czarodziej Wiatru” z autografem autora Karola Jabłońskiego.

Co roku uczestnicy Balu Sportu i Biznesu pokazują, że mają wielkie serca. I tak jak rywalizacja jest najważniejsza na sportowych arenach, tak licytacja na rzecz Fundacji pokazała, że nie wynik jest najważniejszy, ale cel. Chociaż w tym przypadku został pobity rekord świata i za to wszystkim należą się podziękowania.

Bal Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”

Wpisz w rozliczeniu rocznym numer KRS 0000148747. Oprócz tego w każdej chwili możesz dokonać wpłaty na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.