Aktywna Majówka nad Ukielem
Zapraszamy was na aktywną Majówkę nad Ukielem w Olsztynie. Przybywajcie całymi rodzinami na CRS Ukiel w środę, 1 maja! Spotykamy się na boisku do koszykówki przy plaży miejskiej. Start o godz. 11! Sprawimy, by pierwszy dzień maja minął w niezwykłej atmosferze. Będzie aktywnie i zdrowo! To będzie mega odlotowa zabawa na świeżym powietrzu, więc musicie tu być! Będą konkursy i zabawy sportowe. Zapewnimy maraton zumby z olsztyńskimi instruktorami! Potrwa on trzy godziny i będzie miał charakter charytatywny. Wasze datki trafią do potrzebujących dzieci z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Wszyscy możemy pomagać, trzeba tylko znaleźć dobry sposób. Maraton zumby jest idealny, bo z tą niesamowitą radością i energią możemy wspólnie zmieniać świat na lepsze. Każdy, kto wrzuci 10 zł wolontariuszom do skarbonki, dostanie naklejkę na koszulkę i wspólnie wytańczymy Kilometry Dobra — mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. To nie koniec aktywnych atrakcji. Będzie strefa aktywności, animacje, pokazy cheerleaderek z Soltare, tor przeszkód dla najmłodszych i koncert Zespołu Babsztyl. Gotowi na porządną dawkę aktywności? Zapraszamy, bądźcie z nami, bo warto! Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku – https://www.facebook.com/events/339771190006397/.

http://m.wm.pl/2019/04/orig/mg-3181-545515.jpg

Rozpocznij aktywnie nowy sezon!
Przed nami 8. Piknik Bartbo 2019 i 4. Bieg Bartbo z Nadleśnictwem Nowe Ramuki. W niedzielę, 28 kwietnia zapraszamy do Parku Rozrywki Aktywnej w Butrynach. Start godz. 11. Będą dmuchańce, trampoliny, quady i park linowy. Organizatorzy pikniku charytatywnego wiedzą, jak zachęcić całe rodziny do aktywności. Ta impreza rodzinna będzie świetną zabawą połączoną ze szczytnym celem. Wszystkie dzieci wchodzą za darmo! Dorośli też, pod warunkiem, że wrzucą do puszki wolontariuszy Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” przynajmniej 5 zł. Tych, którzy chcą pobiegać zapraszamy na 4 Bieg Bartbo z Nadleśnictwem Nowe Ramuki. Zapisy prowadzone są na stronie https://superczas.pl/biegbartbo2019. Impreza rodzinna w Butrynach od lat jest świetną zabawą połączoną ze szczytnym celem! Cały dzień niezapomnianych szaleństw i wasze serca chętne do pomagania sprawią, że Nadia będzie mogła korzystać ze specjalistycznej rehabilitacji, Emilka usłyszy otaczający ją świat, a Dominik, mimo podawanej insuliny, będzie mógł bawić się jak inne dzieci. Być może wspólnie uratujemy komuś życie… Już dziś zarezerwujcie sobie 28 kwietnia.
– Już osiem lat razem z Bartbo łączymy siły, aby pomagać chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Warmii i Mazur. Z roku na rok gości pikniku przybywa i to nas cieszy szczególnie. To pokazuje, że możemy liczyć na mieszkańców naszego regionu, którzy doskonale wiedzą jak świetnie jest bawić się i pomagać najmłodszym, którymi opiekuje się Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” – mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją.

http://m.wm.pl/2019/04/orig/bartbo-545516.jpg

Bieg Jakubowy wzywa biegaczy
Wystartuj w Biegu Jakubowym. Wystarczy wypełnić formularz internetowy na stronie osir.olsztyn.pl. Lista zawodników zostanie zamknięta 21 kwietnia. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 11. Biegaczy czeka rywalizacja na 10-kilometrowej trasie, która rozpoczyna się na Starym Mieście i wiedzie w okolice malowniczego jeziora Długiego, gdzie znajduje się półmetek. W tym roku na uczestników czeka modyfikacja trasy – jeden z fragmentów wytyczono na ścieżkach Parku Centralnego, zawodnicy pobiegną tam z Parku Podzamcze pod mostem na ul. Pieniężnego. Przedziały wiekowe będą wyznaczone co pięć lat. W każdej kategorii, zarówno dla pań jak i panów, za trzy pierwsze miejsca będą puchary. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale. Nie zabraknie też klasyfikacji drużynowej. W szranki mogą stanąć grupy 5-osobowe, wśród nich musi być przynajmniej jedna kobieta. Trzy najlepsze otrzymają puchary. To jeszcze nie wszystkie atrakcje. Organizatorzy przygotowali też biegi towarzyszące. Maluchy do 7 lat pobiegną 150-200 m, dzieci 8-10 lat – 300 m, 11-13 lat – 400 m, a młodzież – 600 m. Bieg na dystansie około 1300 m będzie dotyczył kategorii open. Szykujcie się do startu koło godz. 9! Czas na opłatę startową biegu głównego. Ta wynosi 50 zł. Numery startowe będą do odbioru od 23 kwietnia w Dziale Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 13a w godz. 8 – 15, natomiast 27 kwietnia w godz.10-15. W dniu biegu w biurze zawodów, które będzie mieścić się na Starym Mieście (godz. 8-10).

http://m.wm.pl/2019/04/orig/6c4a7586-545517.jpg

Odchudzamy olsztyniaków
Ponad 130 osób postanowiło zmienić swoje nawyki – zdrowo jeść i uprawiać sport, więc dołączyli do akcji „Odchudzamy olsztyniaków”! Trenerzy z Body Perfect pomogą im do lata zrzucić zbędne kilogramy. 8 edycja „Odchudzamy Olsztyniaków” to 80 dni treningów pod okiem trenerów personalnych oraz dietetyka. 8 trenerów – uczestnicy sami wybrali swojego instruktora prowadzącego, będą trenować w małych grupach lub indywidualnie. To także 8 eventów – warsztaty i wydarzenia towarzyszące. Szczegóły i zapisy w recepcji klubu. To także konkurs – zwycięzcą zostanie osoba, która osiągnie najlepsze efekty w poprawie swojej sylwetki. Nagrodą główną jest roczne członkostwo w klubie fitness.

– Nauczymy i zachęcimy do systematycznej aktywności, zdrowego odżywiania, rezultaty tych zmian z pewnością zauważycie. Czas na pierwszy krok – zapiszcie się – zachęca Joanna Niemotko z Body Perfect.

mn