Czy będziesz w Mrągowie w te wakacje? Zastanawiasz się już jakie znajdziesz atrakcje turystyczne? Szczególnie takie, które spodobają się również najmłodszym? Wybraliśmy kilka propozycji aktywnego spędzenia czasu w tym urokliwym mieście z myślą o rodzicach i o najmłodszych.

Powodów by znaleźć się w Mrągowie jest wiele.

Jeden z powodów to chociażby 40. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country, który odbędzie się w drugiej połowie lipca. Następna okazja by odwiedzić te okolice to Naturalnie Mazury Festiwal 2021, który w sierpniu odbędzie się w Węgorzewie.

Zastanawiasz się jakie znajdziesz atrakcje turystyczne przyjazne dzieciom?

Poniżej kilka propozycji:

Ekomarina: to bardzo bogato wyposażona atrakcja. Można tam znaleźć urządzenia rekreacyjne  dla najmłodszych, liczne prace zabaw i zestawy wspinaczkowe. Ponadto można tam znaleźć wiele propozycji aktywnego spędzania wakacji. Na przyjezdnych czeka tam plaża miejska, profesjonalne boisko do koszykówki i piłki plażowej.  

Lokalizacja to również kolejny atut tego miejsca. Znajduje się przy ul. Jaszczurcza Góra 6, nad jeziorem Czos . Odległość do Amfiteatru wynosi tylko 500 metrów.  Dlatego jeśli do Mrągowa ściągnęła cię  22. Mazurska Noc Kabaretowa to może być dobra propozycja by zapewnić dziecku trochę rozrywki przed samym wydarzeniem.

Co więcej, spacerując wzdłuż brzegu jeziora Czos, można znaleźć Źródełko Miłości. Stara, mrągowska legenda głosi, że jeśli zakochani wspólnie napiją się z niego wody ich miłość nigdy nie przeminie. Obok Źródełka znajduje się również ścieżka edukacyjna W rezultacie, to właśnie tam dzieci mogą m.in. poczytać chociażby o różnych rodzajach drzew leśnych, gatunkach ptaków wodnych czy strefach życia w jeziorze.

 Ponadto, jeśli będąc w Ekomarinie najdzie was potrzeba przeżycia przygody na Dzikim Zachodzie to nic straconego, ponieważ tylko 15 minut pieszo dzieli was od miasteczka westernowego Mrongoville.

Inne atrakcje w Mrągowie:

Park Linowy Lemur Park to również popularna atrakcja wśród dzieci nie tylko. Trasy dostosowane są do możliwości i umiejętności uczestników. Dostępne jest pięć poziomów trudności. Oczywiście potrzebny jest spryt, koncentracja i umiejętność utrzymania równowagi. W razie potrzeby jest dostępne wsparcie pomocnych instruktorów. W wakacje, park linowy jest otwarty codziennie. Płatność tylko gotówką. Dowiedz się więcej na stronie parku.

Co więcej, jeśli dziecko będzie chciało się po prostu pobawić z rówieśnikami można zajrzeć na jeden z kilkunastu placów zabaw. Jeden z nich na terenie Zespołu Szkół Nr 1, przy ul. Bohaterów Warszawy 4 sfinansowała i uroczyście otworzyła w 2014 roku Fundację Muszkieterów. Po to by najmłodsi mieszkańcy miasta i turyści mogli się pobawić na różnorodnych i bezpiecznych  urządzeniach.

Jeśli jednak odwiedzasz to miasto ze względu na  Festiwal Pierogów  Świata , może zechcesz się przekonać co jeszcze można zjeść w Mrągowie. Chociaż wybór restauracji i jadłodajni jest bardzo duży, bezsprzecznie pod względem pozytywnych opinii klientów przodują: L’s Kitchen na ulicy Brzozowej pod Centrum Handlowym Fabryka, Restauracja Ratuszowa i Łapa Niedźwiedzia, którą można znaleźć na ulicy Warszawskiej.

Bez wątpienia, podczas upalnych letnich dni do atrakcji turystycznych w Mrągowie, szczególnie wśród dzieci, można zaliczyć lodziarnie.

Ogromną popularnością cieszy się Igloo na ul. Ratuszowej 2, która serwuje naturalne lody w tym również wegańskie jak i sorbety. Szczególnie latem jest bardzo dużo smaków do wyboru. Artystyczne ciacho to również polecana i godna uwagi lodziarnia. Niewątpliwie smakoszy zachęca nie tylko pysznymi słodkościami, ale też magicznym wystrojem. Znajduje się na ulicy Ratuszowej 1B.

         

Podsumowując, jest co robić w Mrągowie w te wakacje.

Poczytaj więcej jakie są atrakcje dla turystów na stronie informacji turystycznej w Mrągowie.