Smacznie Pomagaj” to kolejna akcja charytatywna, w której wzięła udział Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Zasady były proste. Klienci od 20 października do 31 grudnia 2016 roku mogli w sklepach zaopatrzyć się w limitowaną edycję Majonezu Kętrzyńskiego. — Pomagać można w każdej sytuacji, nawet podczas robienia zakupów — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”. — Przecież każdy i tak musi je zrobić. Żeby pomóc, wystarczy zwrócić uwagę na to, na co się kupuje. Osoby, które wybrały limitowaną serię majonezu, pomogły naszym podopiecznym!
Na etykietach słoików o pojemności 460 g. znalazło się hasło przedsięwzięcia oraz logo Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

W sklepach dostępnych było 100 tys. sztuk z tej specjalnej serii. Część dochodu ze sprzedaży każdej z nich będzie przeznaczone na cele statutowe fundacji z Olsztyna.
Co to oznacza? — Dzięki temu, że ktoś zdecydował się kupić majonez z tej właśnie serii, będziemy mogli sfinansować sprzęt specjalistyczny dla naszych podopiecznych — wyjaśnia Iwona Żochowska- Jabłońska. — Sfinansujemy również rehabilitację. Bardzo się cieszę, że udało się zrealizować tę inicjatywę. To dowód na to, że razem możemy zrobić więcej!

A to wszystko dzięki Spółdzielni Pracy Produkcyjno-Handlowa w Kętrzynie! — Od dawna staramy się wspierać różne akcje, które niosą realne pomoc mieszkańcom regionu Warmii i Mazur. To przecież nasza mała ojczyzna. Szczególnie ważne są dla nas inicjatywy związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu — mówi Leszek Kuszczak, szef marketingu MAJONEZY SPP-H w Kętrzynie. – Mieliśmy okazję już kilkakrotnie współpracować z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci” i zawsze nasze wspólne działania owocowały pozytywnymi efektami.

Można powiedzieć, że akcja „Smaczenie pomagaj” zakończyła się sukcesem. — Jak zwykle nasi klienci i konsumenci nie zawiedli. To dzięki ich wyborom zakupowym cel akcji został osiągnięty. Limitowana partia 100 tys. szt. słoików sprzedała się w bardzo szybkim tempie, a część dochodu uzyskana ze sprzedaży zasiliła konto fundacji — mówi Leszek Kuszczak. I dodaje: – Cieszymy się że w ten sposób możemy wspomóc działania olsztyńskiej Fundacji. Bo dobra nigdy za dużo!

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” działa na Warmii i Mazurach od 15 lat. Daje szansę rozwoju najbardziej potrzebującym chorym dzieciom. Finansuje badania, operacje, rehabilitację, leki, przejazdy i pobyty w placówkach leczniczych. Specjalistyczne leczenie czy skomplikowane zabiegi operacyjne wiążą się z kosztami, które często przekraczają finansowe możliwości rodziców. Grono podopiecznych fundacji stale się powiększa . Fundacja sprawuje opiekę nad 309 chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi z całego regionu.

Aleksandra Tchórzewska

http://m.wm.pl/2017/01/orig/are-5966-thx-1-361464.jpg