Wpłać darowiznę by fundacyjne dzieci miały udane święta.
http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg
Nietuzinkowe wydarzenia, cenne doświadczenia, a przy tym olbrzymia wdzięczność osób i rodzin potrzebujących. To wszystko sprawia, że wolontariat wpisuje się w najnowsze światowe trendy, a jego rosnące znaczenie od lat możemy obserwować również w Polsce.
– Dla nas to rzecz, którą robimy z wielką radością, z wielką też miłością dla osób, które tej pomocy potrzebują. Zdajemy sobie sprawę ile rodzin, ile osób potrzebuje tej pomocy, dlatego z wielką chęcią to robimy – przyznawał niedawno Robert Lewandowski, który wraz z kolegami z piłkarskiej reprezentacji Polski wsparł Szlachetną Paczkę – jeden z największych projektów pomocy bezpośredniej, który od blisko 20 lat funkcjonuje w Polsce. Przynoszących mądrą pomoc wydarzeń w naszym kraju z roku na rok przybywa. Zwłaszcza przed świętami Bożego Narodzenia i w okresie noworocznym. Niemal każdy z Polaków przynajmniej raz w życiu zaangażował się w jedną z akcji Caritas Polska bądź wsparł zbiórkę w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z badań opublikowanych w 2018 roku przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że około 10,8 mln osób na przestrzeni miesiąca poświęca dobrowolnie swój czas na wolontariat.
Chcesz oficjalnie zostać dobrym człowiekiem?
Nic prostszego! Polub stronę Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, zgłoś się do udziału w naszym wydarzeniu Gwiazdka z Przyszłością — a magia tych świąt zostanie z Tobą aż do następnego Bożego Narodzenia…!
Wpłać pieniądze. Zbierz ekipę przyjaciół, zorganizuj kiermasz w swojej szkole, utwórz urodzinową zbiórkę na Fejsie, powieś plakat, postaw naszą skarbonkę w swoim salonie fryzjerskim, sklepie czy restauracji i włącz się w Gwiazdkę z Przyszłością. Masz ochotę zrobić coś niezwykłego i pomóc chorym maluchom z Warmii i Mazur? Napisz do nas, zadzwoń, bądź wpadnij na kawę, a powiemy Ci jak to się robi.
Udział takich osób w populacji wszystkich mieszkańców Polski w wieku 15 lat, wynosi 35 procent. To z kolei oznacza, że w ciągu ostatniej dekady w naszym kraju według szacunkowych danych ten wskaźnik zwiększył się niemal trzykrotnie. Tylko w samym 2015 roku wszystkie osoby w wieku 15 lat i więcej, poświęcające swój czas na wolontariat, wypracowały około 1 miliard godzin, co odpowiadałoby 565 tysiącom etatów. Wyłącznie w ramach samej Caritas Polska na poziomie 41 diecezji stale działa około 100 tysięcy wolontariuszy.
///Wolontariat stał się po prostu modny, zwłaszcza wśród młodych ludzi, w grupie wiekowej 15-24 lata oraz 35-44 lata, taka forma aktywności społecznej jest w ostatnim czasie bardzo popularna. ///
Okazuje się, że rozpoczęcie swojej przygody z wolontariatem jest bardzo proste. Większość organizacji pozarządowych, pożytku publicznego lub instytucji publikuje na swoich stronach internetowych krótkie formularze zgłoszeniowe. Po podaniu kilku podstawowych danych osobowych i kontaktowych, jak imię i nazwisko, adres e-mail, wiek czy miejsce zamieszkania wystarczy wysłać zgłoszenie i czekać na kontakt z propozycją aktywności i wyboru rodzaju wsparcia.
A tych jest naprawdę wiele. Pikniki i eventy organizowane na imponujących rozmachem obiektach, jak PGE Narodowy w Warszawie, Arena Gliwice czy Stadion Wrocław nikogo już nie dziwią. Co więcej wolontariusze mogą nie tylko pomagać innym bądź dbać o sprawną organizację danego wydarzenia. Udział daje też możliwość poznania mnóstwa celebrytów (Barbara Kurdej-Szatan, Doda, Ewa Chodakowska), ludzi świata sportu (Karolina Pilarczyk, Rafał Sonik), mediów (Krzysztof Ibisz, Hanna Lis, Monika Olejnik), kultury (Maryla Rodowicz) czy polityki (para prezydencka), którzy również od lat coraz chętniej angażują się w dawanie dobra innym i namawiają do tego innych.
bar na podst. inf. Oliwii Sadowskiej
Barbara Barczuk

Wspomóż fundacyjne dzieci i wpłać darowiznę z pomocą przycisku powyżej lub tradycyjnym przelewem na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887. W tytule przelewu wpisz: GWIAZDKA Z PRZYSZŁOŚCIĄ