Wpłać darowiznę na leczenie i rehabilitację dzieci z Warmii i Mazur:

http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Takiej dawki energii Olsztyn dawno nie miał. Wczoraj na terenie CRS Ukiel działo się, oj działo! Na niezwykle energetyczną imprezę przyszli nie tylko olsztynianie, ale też turyści. Bawiły się całe rodziny. Każdy znalazł coś dla siebie: były konkursy i aktywne zabawy. Przez trzy godziny trwał charytatywny maraton zumby. Dawkę aktywności zaaplikowali: Gabriela Chmielewska, Joanna Riabczenko, Beata Rosińska oraz Michał Młyński.

Dlaczego zumba? Zdaniem Gabrieli Chmielewskiej, instruktorki zumby, to taniec dla każdego. — Są różne style, rytmy wolne i szybkie. Każdy czuje radość z zumby.

A radość jest jeszcze większa, jeśli można nie tylko spalić zbędne kalorie, ale przy okazji pomóc! A tak właśnie było. Datki z charytatywnej zumby trafiły do podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Każdy, kto wrzucił 10 zł wolontariuszom do skarbonki, dostał naklejkę na koszulkę i wspólnie z innymi wytańczył Kilometry Dobra. — Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mogliśmy liczyć na zumbowiczów — mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Jak zwykle dopisali i bawili się świetnie.

Komu przepadła charytatywna zumba, nie ma powodów do smutku. Wystarczy, że wejdzie na stronę www. przyszloscdladzieci.org i dołączy do Kilometrów Dobra.
— To fantastycznie, że takie wydarzenia są organizowane — nie kryła radości Karolina Kowalczyk, która bawiła się na majówce z 5-letnią córeczką Lenką. — Tu jest wesoło, kolorowo, po prostu świetnie!

Atmosferą panującą na majówce był zaskoczony pan Piotr, emeryt z Olsztyna. — Ludzie potrafią się bawić całymi rodzinami. I przy okazji pomagać. Moja wnuczka wsparła podopiecznych Fundacji. Była bardzo dumna. Przy okazji dowiedziała się, że pomagać można też przez zabawę.

Uczestnicy majówki mieli okazję zobaczyć, jak wygląda jumping w Planecie Formy. Do gustu przypadł im także trening funkcjonalny w ramach akcji Odchudzamy Olsztyniaków Body Perfect, pole dance i konkursy dla najmłodszych z Fitnesską, pokazy cheerleaderek z Soltare. Cheerleaderki z Olsztyna i okolic na scenie stawiły się tłumnie. — Tancerki zaprezentowały układy z Mistrzostw Polski, ale także nowe choreografie — mówi Natalia Wasiak z Soltare.

Najmłodszych uczestników imprezy ucieszyły dmuchańce i animacje dla dzieci przygotowane przez „Odjazdowe imprezy” oraz tor przeszkód i zabawy sportowe zorganizowane przez Aktywny Czas Magdaleny Przyborowskiej. Imprezę uświetniły zespoły, które zaprezentowały się na scenie: Kids Rock i koncert zespołu Babsztyl.

— Aktywną Majówką otworzyliśmy sezon — mówi Monika Nowakowska, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”, prowadząca oraz współorganizator tego wydarzenia wraz z OSiR-em. — Zamiast tradycyjnego „Pożegnania wakacji” zaproponowaliśmy uczestnikom wspólną zabawę nad Ukielem w pierwszy dzień majówki. Dopisała pogoda i goście. Przyjemnie było patrzeć, jak się bawią ludzie w różnym wieku. Nasza impreza to strzał w dziesiątkę. Do zobaczenia za rok!

Agnieszka Tchórzewska

Tak baliwiśmy się w tym roku.

Aktywna Majówka nad Ukielem 2019r.

Fot. Andrzej Sprzączak