Tym razem spotkanie odbyło się w Przedszkolu Miejskim nr 21 w Gutkowie. Brały w nim udział zarówno maluchy z przedszkola, jak i mali podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Dzieci z przedszkola bardzo szybko zaprosiły do wspólnej zabawy i współpracy dzieci z fundacji — opowiada Katarzyna Obudzińska z firmy Schenker.

Maluchy razem przygotowały nowy ogródek przedszkolny. Razem też pilnie słuchały policjanta Krzysztofa Czajki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, który szczegółowo mówił, jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym. — W imprezie wzięło udział sporo naszych pracowników. Mimo deszczu, wszystko udało się na sto procent — cieszy się Obudzińska.

Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający fundacji, podkreśla, że to nie pierwszy raz, kiedy przedstawiciele tej właśnie firmy angażują się w pomoc najmłodszym. — Działa u nich wolontariat pracowniczy. Z naszą fundacją współdziałają dwa razy w roku: przed Bożym Narodzeniem i wiosną — mówi Żochowska. Dlaczego? — Dlatego, że kiedy widzimy w tych małych ludziach empatię, to od razu robi się lepiej. Dzieci są fantastyczne. Szybko się zaprzyjaźniają. Maluchy z fundacji warto zapraszać na każdą imprezę. Polecam to także innym — podkreśla Obudzińska.

mk

Festyn ekologiczny z DB Schenker w Gutkowie