Rękawice UFC z autografem mistrzyni UFC Joanny Jędrzejczyk, są w 100 proc. skórzane. Rozmiar XL
Wykonane z wytrzymałej skóry z amortyzującą strefą uderzeniową. Konstrukcja z otwartą powierzchnią dłoniową. Zapięcie na rzep wokół nadgarstka sprawia, że idealnie leżą.

http://m.wm.pl/2018/09/orig/licytuj-492254.jpg

Licytacja potrwa do 18 września!

O Martynce, jednej z podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” pisaliśmy wielokrotnie. To, że jest na świecie, uczy się w szkole i uśmiecha jest prawdziwym cudem. Pani Agnieszka, mama dziewczynki, była w dziesiątym tygodniu ciąży, kiedy usłyszała złe informacje na temat swojego dziecka. Niechętnie wraca do tych chwil. Ale nie da się zapomnieć strachu i niepewności, który towarzyszył jej od początku ciąży.

Martynka ma zespół Polanda i Radial Club Hand.

Co to znaczy? Dziewczynka ma tylko 3 paluszki, które na dodatek nie chcą się zginać, a jedynie lekko rozszerzać. Prawa rączka jest też dużo krótsza niż lewa, co dziewczynka skrzętnie próbuje ukryć. Liczne braki kostne i mięśniowe rączki spowodowały, że jej funkcjonalność i użyteczność w życiu codziennym jest niewielka. Martynka, mimo że jest praworęczna, żeby w miarę normalnie funkcjonować, musiała nauczyć się posługiwania we wszystkim lewą ręką. Została mańkutem z przymusu.

Za to intelekt ma nad wyraz rozwinięty. Świetnie też dogaduje się z 6-letnią siostrą Natalką. Choć czuje czasem takie dziwne ukłucie w sercu, że siostra jest sprawna, a ona nie. Wstydzi się swojego kikuta. Martynka ma też wadę serca i zbyt krótkie oraz krzywe prawostronne żebra. Klatka piersiowa się zapada, a skolioza postępuje. Ciągle łapie też infekcje.

Światowej sławy lekarze z USA z Paley Institute na Florydzie, dr Feldman i dr Paley zainteresowali się Marynką. Zaproponowano 3-stopniowe, operacyjne leczenie rączki. Już po pierwszym etapie Martynka będzie mogła zginać łokieć i przede wszystkim, poruszać paluszkami, co bardzo ułatwi jej codzienne funkcjonowanie.

Operacja wraz z 10-tygodniową rehabilitacją na Florydzie kosztuje aż 400.000 zł. Drugi etap to przestawienie jednego paluszka na miejsce kciuka, żeby uzyskać chwyt pęsetowy. Ostatnia operacja to wydłużenie kości rączki. Na pierwszą operację nie można już czekać. Trzeba ją wykonać bardzo szybko.

Rodzice stają na głowach, żeby pomoc niepełnosprawnej córce. Pani Agnieszka postanowiła zwrócić się o pomoc do… mistrzyni UFC Joanny Jędrzejczyk z Olsztyna.
— Mistrzowie sztuk walki pracują właśnie rękami. Pomyślałam, że pani Joasia może nam pomóc w myśl strategii „silniejsi dla słabszych”. Skontaktowałam się z nią w sieci. Napisała, że dostaje bardzo wiele wiadomości z prośbą o pomoc, ale teraz poczuła jakąś chemię i energię. I że chętnie pomoże!

We wtorek Joanna Jędrzejczyk zabrała Martynkę do jednego z salonu zabaw w Olsztynie. — Była wspólna zabawa, sesja zdjęciowa i krótki spot — opowiada pani Agnieszka. — Towarzyszyły nam dzieci z rodziny pani Joanny.

Joanna Jędrzejczyk podarowała Martynce swoje oficjalne rękawice UFC, oczywiście z autografem.

Joanna Jędrzejczyk: —Bardzo chcę pomóc Martynce. Wierzę, że ta akcja odbije się szerokim echem i rękawice zostaną sprzedane za dużą kwotę. Wiem, że są fani na całym świecie, którzy zabiegają o rękawice z autografem. A to są przecież rękawice UFC!

Mistrzyni ma już kolejne plany.
— Chcę wystawić na licytację swój dres, z ostatniej walki w Calgary — zapowiada. — Pomagam wielu chorym dzieciom. Chcę, żeby Marynka w przyszłości była pewną siebie kobietą. Zależy mi na tym!

Kciuki za swoją podopieczną trzyma też Iwona Żochowska- Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”.
— Martynka jest w naszej Fundacji od 9 lat. Bardzo liczymy na to, że znajdą się ludzie dobrej woli, gotowi pomóc. Operacja jest dla niej szansą na normalne życie.

Aleksandra Tchórzewska, hr