Kolejny finał akcji „Dobro oddaje!” przeszedł do historii, po drodze uszczęśliwiając 515. chorych i niepełnosprawnych dzieci z całych Warmii i Mazur! Wspólnie, w wiosennej akcji „Dobro oddaje!” zebraliśmy 63 940 zł!!! Dziękujemy Wam, że byliście z nami!

Pisząc, że finał DOBRO ODDAJE, który 04.06 wyraził się przez Piknik Rodzinny i VII Charytatywny Bieg o Złotą Monetę uszczęśliwił naszych podopiecznych – dajemy Wam jednak niepełną informację….bo było to wydarzenie, które swoją radością, wszechstronnością, rozmachem i dobroczynnym charakterem dało mnóstwo przyjemności i szczęścia wszystkim odwiedzającym tego dnia CRS Ukiel w Olsztynie.

Łąkę na boiskiem do koszykówki, gdzie wspólnie bawiąc się pomagaliśmy fundacyjnym dzieciom odwiedziło tego dnia tysiące ludzi.

Małych i dużych. Ludzi starszych i takich zupełnie jeszcze młodych – bo każdy chciał  i każdy może pomagać!

Fot. Oliwia Mańkowska

– Takich wielkich baniek mydlanych chyba jeszcze nigdy nie widziałam – opowiadała z przejęciem czteroletnia pomalowana jak kotek Maja. Kotek, który na dodatek tego dnia miał okazję pierwszy raz w życiu pływać kajakiem. Maja z rodzicami skorzystała z okazji i za drobną opłatą, która już pofrunęła na rehabilitację i leczenie fundacyjnych dzieci, dzięki Olsztyńskiemu Klubowi Sportów Wodnych spojrzała na Ukiel od tej bardziej jeziornej niż plażowej strony.

– Człowiek korzysta, poznaje nowe aktywności i czerpie z tego olbrzymią frajdę, a przy okazji ma też poczucie, że ta przyjemność przyniesie dużo dobrego dla dzieci również w wieku mojej córki. Mam szczęście mieć zdrowe dziecko i tylko mogę sobie wyobrażać, co na co dzień przeżywają rodzice chorych dzieci. Wyobrażać sobie i oczywiście aktywnie im pomagać. Nikt nigdy nie powinien być w takiej sytuacji sam. Stąd nasza obecność tutaj- zauważyła mama dziewczynki.

Fot. Oliwia Mańkowska

Od godziny 12.00 do 18.00 CRS Ukiel rozbrzmiewał śmiechem, tańcami, muzyką, najróżniejszego rodzaju treningami i oczywiście delikatnym posapywaniem biegaczy, którzy gremialnie stawili się na starcie VII charytatywnego Biegu o Złotą Monetę. Pogoda była w stu procentach plażowa, ścieżki biegowe symbolicznie spłynęły więc potem kilkuset biegaczy.

– Jak się pocić, to tylko w dobrej sprawie – żartowali (również) „potem” zawodnicy.

Najszybszy wśród mężczyzn w kategorii open okazał się Szymon Sawicki. Wśród pań triumfowała niezawodna Monika Jacyszyn.

Wszyscy, którzy pojawili się na starcie bez trudu ukończyli bieg, więc Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” z przyjemnością może ogłosić, że czuwająca nad zdrowiem i bezpieczeństwem grupa Stowarzyszania Pomocy Humanitarnej Feni nie miała za wiele do roboty.

– Atmosfera luzu, bezpieczeństwa i zaufania przede wszystkim- wszyscy zgodnie podkreślali.

Pełne ręce roboty mieli jednak wszyscy organizatorzy, animatorzy, wolontariusze i sportowcy, którzy pomagali w organizacji wielkiego finału akcji DOBRO ODDAJE.

Fot. Oliwia Mańkowska

Fot. Fot. archiwum Fundacji

– Gdzie się nie spojrzało, tam się działo. Ciężko wymienić wszystkich jednym tchem, ale mi osobiście bardzo podobały się występy Rave Dance Studio Olsztyn. Odkryłam też zupełnie nową twarz taekwondo. Do niedawna zapasy, judo, karate itd. to było dla mnie prawie to samo. Teraz już dzięki grupie Taekwondo Olsztyn wiem więcej – śmiała się pani Justyna, kolejna z uczestniczek.

Wielkim powodzeniem wśród dzieci cieszyła się Wielka Loteria Fantowa.

– Można było wygrać nawet wielki zestaw Lol Suprise – szeptały do siebie podekscytowane maluchy.

 Wielu dorosłych przybyło natomiast tego dnia na Plażę Miejską i Piknik, by posłuchać i pobujać się w rytmie freestylującego, reaggowego Gorzkiego Binxa i jego składu „Lonley Tree Sound”.

– Twórczość Kamila zawsze mi dobrze robi na duszę, może dlatego że on sam to taki dusza człowiek? Kocha świat i ludzi i zawsze chętnie bierze udział w takich pomocowych inicjatywach. Warto mu kibicować, bo chłopak nie robi tego dla siebie. Zawsze towarzyszy mu misja – zauważyła jedna z uczestniczek koncertu.

Finał akcji „Dobro oddaje!” to również przyznanie miana Szkoły z Największym Sercem. Od kilku miesięcy aktywne szkoły i przedszkola zacięcie walczyły o to wyróżnienie. Piknik odwiedziło setki zaangażowanych uczniów, którym nie jest obojętne, a laur Największego Serca powędrował do Szkoły Podstawowej nr 18 w Olsztynie, na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 25, a do podium dołączyła Szkoła Podstawowa w Idzbarku. Wspaniale było widzieć i doświadczać, ile dzieci mogą zrobić dla dzieci!

Fot. archiwum Fundacji

O laur zwycięstwa walczyły również przedszkola i zwycięskim zostało Przedszkole w Sępopolu, na drugim miejscu uplasowało się Przedszkole Niepubliczne Jacek i Agatka z Olsztyna, a na trzecim Niepubliczne Przedszkole Harmonijka w Olsztynie.

Fot. archiwum Fundacji

Dużą frekwencją cieszyły się też warsztaty ogrodnicze Dzieciaki Sadzeniaki, które przygotował olsztyński Leroy Merlin.  Dzięki nim każdy mógł zabrać trochę żywego roślinnego DOBRA do domu jako pamiątkę. Posadzona w ten sposób na dobroczynnej imprezie roślinka – rozwijając się wciąż będzie przypominać, że DOBRO ODDAJE – dobro opłaca się. Niech roślinka wzrasta, a razem z nią to piknikowe dobro! Niech pnie się w górę i daje nowe pędy.

Olsztyńskie święto dobroczynności to również niesamowita okazja, aby spotkać i poznać naszych wspaniałych podopiecznych. W tym roku było nie inaczej. Wspólna integracja, rozmowy, wymiana doświadczeń to coś bardzo ważnego.

– Ten moment, gdy zdrowe dzieci mają szansę poznać i jeszcze lepiej zrozumieć swoich chorych i niepełnosprawnych rówieśników to wspaniała lekcja empatii, wrażliwości, czułości i uważności. Im więcej takich spotkań, tym większa szansa, że świat będzie lepszy i piękniejszy – zauważyła mama jednej z fundacyjnych podopiecznych.

Fundacyjny piknik w obiektywie olsztyn.com.pl:

Fot. olsztyn.com.pl

Finał akcji DOBRO ODDAJE to tysiące szczęśliwych ludzi, którzy chcą aktywnie działać i być blisko, jak i tysiące złotych zebrane na pomoc 515. dzieciom z całych Warmii i Mazur.

– Ogromnie nas cieszy fakt, że zebraliśmy więcej niż na początku zakładaliśmy. Licznik przekroczył zamierzone 60 tysięcy złotych i wciąż bije, środki spływają do nas z różnych źródeł, a pieniądze wciąż liczymy. To niesamowita sprawa, że ludzie po raz kolejny tak bardzo się zaangażowali. Pod opieką mamy setki dzieci z najróżniejszymi schorzeniami. Jedne wymagają stałej intensywnej opieki i nigdy nie będą samodzielne, inne zbierają tylko na konkretny sprzęt taki jak np. pompa insulinowa, po to by później móc pożeglować po oceanie życia już samodzielnie. Nie zamykamy się na żadne problemy, staramy się pomóc każdemu potrzebującemu dziecku i to bardzo miłe, gdy widzimy jak bardzo ludzie otwierają swoje serca na nas i na to co robimy. – podsumowuje Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i dodaje:

– Ze swojej strony ślę ogromne podziękowania wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do spektakularnego sukcesu kolejnego finału akcji DOBRO ODDAJE. Z taką ekipą pracowników, wolontariuszy, przyjaciół i działaczy możemy odmieniać na lepsze codzienność 515. dzieci z całego regionu. Możecie być Państwo z siebie dumni! Nie zapominajmy, że razem mamy ogromną moc. Korzystajmy z niej i pomagajmy fundacyjnym dzieciom również na co dzień. I do zobaczenia na kolejnych naszych pomocowych, dobroczynnych akcjach. Bądźcie z nami!

Agnieszka Porowska

Za współorganizację imprezy serdecznie dziękujemy olsztyńskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji i Mateuszowi Kownackiemu z superczas.pl!

Nasze wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Dziękujemy Fundacji PZU, która jest Partnerem wydarzenia.

Dziękujemy Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, która jest Partnerem wydarzenia.

Może cię też zainteresować:

Dobroczynny piknik na Plaży Miejskiej – czerwiec 2022 [ZDJĘCIA]

Wielki Piknik Rodzinny z dobrocią, koronacją i sportem w tle

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU