Jubileusz dwudziestolecia Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” jest kolejną okazją do wsparcia dzieci poprzez budowanie mostów i dialogu między kulturami, krajami i pokoleniami. Oddajemy w Wasze ręce książkę. „Świat Eriki” książka dla dzieci, którą wydaliśmy w języku angielskim, została również napisana dla ich rodziców, dziadków i nauczycieli… i dla każdego, kto chciałby się nią cieszyć, czytając ją na głos komuś, kogo lubi.

Opis:


Erika’s World of Adventures to książka dla dzieci,  z której inicjatywą wyszła Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Ale to też książka rodziców, dziadków i nauczycieli… i dla każdego, kto chciałby się nią cieszyć, czytając ją na głos komuś, kogo lubi. Książka uczy, bawi, wspiera rodziców, zadaje pytania wymagające odpowiedzi, które mogą pomóc nam zmienić nasze życie na lepsze.

Ale książka bezpośrednio pomaga też zmienić na lepsze życie chorych i niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur, naszych małych podopiecznych. Wydaliśmy ją, aby pomagać, a każda złotówka z jej sprzedaży ratuje zdrowie i życie dzieci.

Po trzech dekadach nauczania języka angielskiego autor – sam będąc rodzicem, dziadkiem i nauczycielem – postanowił napisać opowieść o wielu rzeczach, o których dzieci chciałyby porozmawiać z przyjaciółmi i bliskimi.

W przeciwieństwie do wielu wspaniałych adaptacji wielkich klasyków, „Świat Przygód Eriki” to skromny, ale wyraźny krok w kierunku „tu i teraz”, w świat, który nas otacza. Książka ma na celu odniesienie się do problemów, które były niespotykane w czasach Ezopa, Robin Hooda czy Guliwera. Jak zauważył recenzent z Portugalii „To opowieść, która zwraca uwagę dzieci na problem nadmiernej konsumpcji i (…) ostrzega przed nadmiernym używaniem telefonów komórkowych”.

Prawdą jest, że w niektórych częściach świata ludzie bez skrupułów wyrzucają rzeczy, które tysiące mil od nas (lub nawet za rogiem) mogą być uważane za egzotyczne, niezwykłe, a nawet magiczne. Z jednej strony nasz świat staje się globalną wioską, z drugiej dzieci mieszkające milę lub dwie od nas mogą nie mieć dostępu do kolorowych ołówków i papieru czy książek z opowieściami o naszym świecie, naszej planecie, naszej galaktyce, a także naszych sercach.

„Świat Przygód Eriki” rozpoczyna serię publikacji, których celem jest budowanie mostów i dialog między kulturami, krajami i pokoleniami. Ta publikacja zadaje pytania wymagające odpowiedzi, które mogą pomóc nam zmienić nasze życie na lepsze.

            Miłej zabawy!

                I.K. Dobber


In English:

Children’s book Erika’s World of Adventures

Wishing to help her friend Will, who is not able to make drawings, Erika needs to find MG, elsewhere in te book called MR Emji or „a teeneager, dressed as a waste collector”. This mysterios person may have the solution to the problem.

A banana feels disappointed because no one is going to enjoy its vitamins , and yet not everything is lost.

A little boy loves hearing „the victory sound”, a „ting-a-ling of glory” in a mobile phone game, but there is a trouble Ahead!

From a park in Europe we travel to a little village in the Himalayas, looking for the most precious treasure in this world. What i sit?

Will Mr Emji, the traveller between worlds, solve all the problems of the world? Will he need chldren as helpers?

Let’s find out!


Dane szczegółowe:

ISBN:978-83-966106-0-7
Tytuł:Erika’s World of Adventures
Autor:I.K.Dobber
Wydawca:Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”
Język wydania:angielski
Język oryginału:angielski
Numer wydania:I
Data premiery:2022-10-22
Forma:Książka
Wymiary produktu [mm]:250 x 14 x 227
Okładka: sztywna

Dostawa krajowa

Pracujemy nad możliwością wysyłki.

Możliwa płatność przy odbiorze i płatność online.

Bądź z nami na bieżąco, obserwuj nas na FACEBOOKU