— Na początku podopieczni ośrodka naszym dzieciom z fundacji miały zaprezentować spektakl — mówi Iwona Żochowska, dyrektorka Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Kropla drąży jednak skałę i z początkowych planów zrobiła się… duża impreza integracyjna dla dzieci z fundacji i podopiecznych ośrodka.

— Bardzo się cieszę, że wspólnymi siłami udało nam się zrobić coś fajnego dla dzieci. Takie spotkania są bardzo ważne — dodaje Stanisława Wyrzykowska, dyrektorka Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie.

A atrakcji w trakcie festynu „Dzień radości i uśmiechu” było mnóstwo. Na początek uczniowie z ośrodka zaprezentowały krótki spektakl o funduszach unijnych, za który zajęli drugie miejsce podczas niedawnego wojewódzkiego konkursu teatralnego. Były też przedstawienia pantomimy, występy wokalne i taneczne, a nawet pokaz judo w wykonaniu młodych sportowców z klubu Arrachion Olsztyn.

Każde dziecko mogło także spróbować swoich sił w kąciku twórczym, kulinarnym czy sportowym. A wziąć udział było warto, ponieważ za każde prawidłowo wykonane zadanie maluchy otrzymywały znaczki, za które później mogły odebrać nagrody. Chętnym dzieciom malowano na twarzach kolorowe wzory.

Były też atrakcje sportowe, jak przeciąganie liny, strzelanie z łuku, mecze siatkówki, a także konkursy plastyczne i warsztaty z origami. O szanowaniu ziemi mówili pracownicy nadleśnictwa Wipsowo, najmłodszych odwiedzili również strażacy, policjanci z psami tropiącymi, a strażnicy miejscy prezentowali możliwości radiowozu. Nie zabrakło też kiełbaski z grilla i chleba ze smalcem. Słowem, dzieciaki miały wielką frajdę!

Sponsorami festynu byli: Indykpol S.A, PSS Społem, Piekarnia Dąbkowski, Meblostacja oraz Chłodnia Olsztyn.
Festyn integracyjny „Dzień radości i uśmiechu”

mp