Wpłać darowiznę na leczenie i rehabilitację Filipa Czerniawskiego:

http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

W warszawskiej klinice giżycczaninem zajęli się specjaliści: dr David Feldman, dr Michał Deszczyński, dr Tomasz Albrewczyński. W poniedziałkowy poranek stopa szpotawa Filipa została zoperowana. Wielu giżycczan zaciskało kciuki za powodzenie operacji. Udało się! Zabieg przeszedł pomyślnie.

Przeprowadzono transfer ścięgien, na szczęście obyło się bez osteotomii, czyli przecięcia kości.
Filip po operacji czuje się dobrze i jest w bardzo dobrej formie. Dla chłopca to nie tylko uporanie się z fizyczną dolegliwością, ale również komfort psychiczny, nadzieja, że już niebawem będzie mógł dołączyć do kolegów grających w piłkę na boisku.

We wtorek, już dobę po operacji, Filipa wypisano ze szpitala. Mógł wrócić do domu, ale już niebawem pojedzie znów do stolicy na kontrolę.— Ma humor, lekarze podziwiają jego silny organizm — przekazuje mama Justyna Czerniawska. — Spodziewali się, że będą potrzebne bardzo silne leki przeciwbólowe, a podawane były tylko podstawowe.

Za cztery tygodnie giżycczanin musi zgłosić się na zdjęcie gipsu i założenie takiego korekcyjnego.
— W dalszym okresie czeka nas intensywna rehabilitacja w Warszawie, zakup ortezy KAFO, której koszt wynosi około 14 tysięcy złotych — podaje mama chłopca.

Rodzina wciąż więc potrzebuje wsparcia przy rehabilitacji, która pomoże stanąć Filipowi na sprawne nogi. Przypomnijmy, że możliwość przeprowadzenia operacji stworzyli ludzie z wielkimi sercami, mieszkańcy Giżycka, lokalni (i nie tylko) przedsiębiorcy, którzy w ciągu tego roku włączali się do zbiórek, licytacji na rzecz chłopca. Teraz została ostatnia prosta.

Filip Czerniawski jest podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, wydawcy „Gazety Olsztyńskiej”, która także wspiera i pomaga chłopcu zbierać środki na operację, a teraz na rehabilitację.

Żródło: Katarzyna Tomaszewicz, Gazeta Giżycka

Żeby przekazać darowiznę na rehabilitację Filipa wystarczy przelać dowolną kwotę na nr konta 21 1240 1590 1111 0010 2531 7517 z dopiskiem FILIP CZERNIAWSKI