O tym, że sport to zdrowie raczej nie trzeba już nikogo przekonywać, ale dzieci i młodzież wciąż potrzebują naszego wsparcia, zachęty i autorytetu. Dlatego właśnie wciągamy kolejne szkoły do naszej akcji „FIT — Freak In Training”. Tym razem wraz z trenerką fitness Patrycją Polakowską odwiedziliśmy uczennice z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie, by zaszczepić w nich trochę pasji i miłości do ruchu. I gorąco wierzymy w to, że udało nam się tego dokonać.

Dziewczęta miały tego dnia okazję przeżyć niezwykłą lekcję wychowania fizycznego i wypróbować swoich sił na zajęciach fitness. Po krótkiej rozgrzewce przyszedł czas na trening, który miał pobudzić wszystkie partie mięśni uczestniczek zajęć. Były skłony, pompki, ćwiczenia na brzuszki, uda i pośladki. Choć nie wszystkie były wykonywane z łatwością, to sprawiały ogromną satysfakcję. Na zakończenie trenerka zaproponowała ćwiczenia taneczne, przy których można było się trochę pobawić, a przy okazji spalić mnóstwo kalorii, czyli zumbę. Dziewczęta skończyły zajęcia naładowane pozytywną energią i, jak się wydaje, gotowe na dalsze wyzwania.

— Było super. Szkoda, że to już koniec — mówiły uczennice. — To coś innego niż zwykła lekcja wychowania fizycznego, każda mogłaby tak wyglądać. Polecamy wszystkim takie zajęcia, można się naprawdę zmęczyć — komentowały, choć zmęczone i bardzo zadowolone.

Instruktorka poprowadziła zajęcia bardzo energicznie w niezwykle przyjaznej atmosferze, która udzieliła się wszystkim uczennicom.
— Akcja ma pokazać, że ruch, wysiłek fizyczny, a przede wszystkim lekcje wychowania fizycznego nie są niczym strasznym — podkreślała Patrycja Polakowska, trenerka z Body Perfect. — Jest to czas, żeby naładować się pozytywną energią przed kolejnymi lekcjami i innymi wyzwaniami w ciągu dnia. Im wcześniej zaczniemy dbać o naszą kondycję i rozwój fizyczny, tym lepiej. W młodym wieku przychodzi to zdecydowanie łatwiej. Pamiętajmy: ruch to zdrowie. Jednak z pewnością nigdy nie jest za późno na podjęcie tak ważnej dla naszego zdrowia decyzji.

Na treningu pojawiła się Agnieszka Pytel, dyrektor Zespołu Szkół nr 2: — Cieszę się, że mogliśmy przystąpić do akcji. Zajęcia poprowadziła profesjonalna instruktorka fitness, która swoim zaangażowaniem i wysportowaną sylwetką na pewno zachęci dziewczęta do regularnych ćwiczeń fizycznych — mówiła dyrektor. — Dziewczęta bardzo chętnie uczestniczyły w tak prowadzonej lekcji. Było widać ich zaangażowanie oraz towarzyszący im cały czas uśmiech, choć ćwiczenia były dość intensywne i wyczerpujące. Mam nadzieję, że uda nam się uczestniczyć w dalszej części projektu, którą chcielibyśmy skierować także do chłopców.
Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie to kolejna szkoła, którą odwiedziliśmy w ramach naszej akcji. To kolejni młodzi ludzie, którym pokazaliśmy, jak przyjemnie można spędzić czas, odkładając na bok komputer i komórkę. Przyłączcie się do nas i Wy.

„FIT— Freak In Training” to wyjątkowa akcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przekonujemy, że warto być aktywnym fizycznie i zdrowo się odżywiać. Dlatego też organizujemy w szkołach na Warmii i Mazurach specjalne treningi. Te nietypowe lekcje prowadzą znani sportowcy i trenerzy personalni.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” jest partnerem strategicznym akcji FIT— Freak In Training.

Monika Pacek, mn