W najbliższy weekend będzie można pomóc podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. W piątek o godz. 14 rozpocznie się zbiórka pieniędzy i zabawek w supermarkecie Intermarche przy ul. Dorantta w Olsztynie. Przy kasach pojawią się wolontariusze fundacji, którzy będą pomagali klientom sklepu w pakowaniu zakupów. Będzie można się im odwdzięczyć, wrzucając resztę do puszki. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na działalność fundacji, czyli zabiegi, rehabilitację i sprzęt potrzebny do ratowania życia najmłodszych.

— Cieszy nas to, że Intermarche zdecydowało się na dołączenie do nas — tłumaczy Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający fundacji. — Oprócz puszek, do których można wrzucać datki, w sklepie pojawią się też oznaczone kosze. Będzie do nich można wrzucać gry edukacyjne, zabawki czy książki. Jedynym warunkiem jest to, że mają być to nowe rzeczy. Gorąco zachęcamy wszystkich, żeby włączyli się i podzielili się z najbardziej potrzebującymi. Rzeczy, które trafią do nas podczas wspólnej akcji z supermarketem, zostaną przeznaczone na świąteczne paczki dla podopiecznych fundacji.

Intermarche nie pierwszy raz włącza się w akcję pomocy najbardziej potrzebującym. — Wspieramy też między innymi szpital dziecięcy, bo pomaganie jest ważne dla Muszkieterów — mówi Elwira Kucharska, reprezentująca olsztyński Intermarche. — Aby wspomóc Fundację „Przyszłość dla Dzieci”, wystarczy kupić grę lub książkę i wrzucić do oznaczonego kosza, który zostanie ustawiony za kasami.

Akcja potrwa do niedzieli do godziny 18.

Katarzyna Guzewicz