Wczoraj podczas uroczystej gali na olsztyńskim zamku zostało przyznanych dziesięć równorzędnych tytułów „Ludzi Dobrej Woli’’. Każdy laureat otrzymał statuetkę w formie kwiatu utworzonego z trzech serc, zaprojektowaną przez uczniów Liceum Plastycznego w Olsztynie. Laureatów wybrała Kapituła Wielkiego Serca. W części artystycznej wystąpił chór dziewczęcy Cantabile pod dyrekcją Agaty Wilińskiej z olsztyńskiej szkoły muzycznej.

Jarosław Tokarczyk, prezes Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”:

— Jest mi niezmiernie miło, że nasza działalność charytatywna została zauważona. Od kilkunastu lat koncentrujemy się na pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom z Olsztyna i regionu. Fundacja ma 300 podopiecznych, a kwota pomocy przekroczyła już 6 mln złotych.

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, honorowy przewodniczący kapituły

— Kolejny raz zostały wyróżnione osoby, które bezinteresownie działają na rzecz innych. To niezwykle cenne, szczególnie w obecnych czasach. Osoby, które odebrały wyjątkowe statuetki, udowadniają na co dzień, że można i trzeba pomagać innym. Docenienie daje wyróżnionym dodatkową energię do działania. Choć nie robią tego dla laurów, zawsze jest miło, gdy ktoś dostrzega nasze wielkie serce. I ma to walor edukacyjny. Pokazuje tym, którzy jeszcze się nie przekonali, że warto dać coś od siebie innym, być może potrzebującym wsparcia w danej chwili. Obecnym, jak i przyszłym laureatom dziękuję i gratuluję!

Wśród nagrodzonych znaleźli się również: Sabina Dąbrowska, Olsztyńska Rada Seniorów i Rada Osiedla Kormoran, Adam Siwołowski, Stowarzyszenie „Bądź Dobrej Myśli”, Danuta Załęcka, Daniel Rosiński, Monika Szydlik, Fundacja Orange, Barbara Piłat, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 25 w Olsztynie, Robert Knothe, Stowarzyszenie „Socios Stomil”, Barbara Wołosz, nauczycielka przyrody w Szkole Podstawowej nr 22, Ewa Cichocka, wokalistka zespołu Czerwony Tulipan, Teresa Lewandowska, wolontariuszka i koordynator wolontariatu senioralnego Stowarzyszenia Pionier, Aleksandra Sobieraj-Błotniak, dyrektor Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii 67

Każdy mógł mieć wpływ na to, którzy darczyńcy zostaną uhonorowani. Wystarczyło wypełnić formularz z nazwiskami lub nazwami darczyńców i odesłać go na adres sekretariatu kapituły. Zgłoszenia były przyjmowane do 1 marca. Następnie członkowie kapituły Wielkiego Serca dokonali wyboru najbardziej zasłużonych mieszkańców Olsztyna.

Do tej pory kapituła uhonorowała 170 darczyńców. Wśród nich byli przedsiębiorcy, instytucje, a także osoby prywatne. Wielkie Serca otrzymali m.in. Grupa Pomocy Humanitarnej PCK Olsztyn i Szkolne Koło Caritas Gimnazjum nr 3 w Olsztynie.

Kapituła Wielkiego Serca nagrodziła „Ludzi Dobrej Woli’’

Gala „Ludzi Dobrej Woli’’