Ale akcja nad Jeziorem Długim była finałem wielkiego charytatywnego przedsięwzięcia pracowników Grupy DBK. Nazwali ją „Grupa DBK w biegu” i pracownicy z całej Polski pokonują cenne kilometry podczas przełajowych biegów City Trail na dystansie 5 km.

Grupa DBK już trzeci rok z rzędu pomogła w ten sposób podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Dzięki drużynom z Olsztyna, Wrocławia, Opola, Śląska, Warszawy, Szczecina i Gdańska przez ostatnie sześć miesięcy udało się wybiegać 25 tys. zł!

Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację fundacyjnych dzieci.

— Cieszymy się, że z roku na rok akcja rośnie w siłę i udaje nam się w jeszcze większym stopniu pomóc Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” — powiedział Ireneusz Sobieski, prezes Grupy DBK. — W trzeciej edycji akcji „Grupa DBK w biegu” postawiliśmy sobie jeszcze wyżej poprzeczkę. Do pokonania mieliśmy ponad 2200 km. I udało się! Poprawiliśmy wynik z ubiegłego roku! Oczywiście to zasługa naszych pracowników, bez których akcja nie odniosłaby takiego sukcesu. Dlatego bardzo im dziękuję za to zaangażowanie i aktywność przez ostatnie sześć miesięcy!

Niektórzy z nich znaleźli się na trasie po raz pierwszy. Do tej kategorii należy Renata Kołakowska, główna księgowa Grupy DBK. — Każdy może biegać — powiedziała nam. — To fajna sprawa dla naszego samopoczucia, ale i dla dzieci potrzebujących pomocy. Cieszymy się, że w akcji „Grupa DBK w Biegu” bierze udział coraz więcej osób i podczas zawodów City Trail widać coraz więcej naszych granatowych koszulek firmowych. Zauważyłam też rywalizację między naszymi oddziałami. Na razie w Olsztynie w akcji biega prawie 30 osób.

Po raz pierwszy do biegania włączył się Marek Gzyl, informatyk. — To mój debiut — podkreślił z dumą. — Namówili mnie koledzy, choć nie mam żadnego biegowego przygotowania, bo na co dzień pracuję przy biurku. Nie spodziewałem się, że w City Trail nad Jeziorem Długim weźmie udział aż tyle osób — dodał.

Marek Gzyl pięć kilometrów przebiegł w 43 minuty, podczas gdy wytrenowanym biegaczom zajmuje to ok. 16 min. Jednak Piotr Kołakowski, informatyk z Grupy DBK, choć bierze udział w ekstremalnych biegach po „błocie i wodzie”, nie uważa pięciu kilometrów nad Długim za łatwe zadanie. — Ale głównym celem naszej akcji jest pomaganie dzieciom — podkreśla.

Z zaangażowania pracowników Grupy DBK i zebranej kwoty cieszy się Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Te 2200 km to imponujący dystans — mówi. — A kwota 25 tys. zł umożliwi nam pomoc jeszcze większej liczbie dzieci. Mam też nadzieję, że w przyszłym roku w koszulkach Grupy DBK wystartuje jeszcze więcej biegaczy i zbierzemy jeszcze więcej pieniędzy.

W tegorocznej edycji City Trail przez metę przebiegło 30 tys. zawodników. — Ale Grupa DBK to jedyna firma w Polsce, która w ten sposób pomaga dzieciom — powiedział nam Piotr Książkiewicz, dyrektor City Trail, cyklu imprez organizowanych w 10 polskich miastach.

Akcja ,,Grupa DBK w biegu” 2019r.- przekazanie czeku

Ewa Mazgal
e.mazgal@gazetaolsztynska.pl