Przekaż dorowiznę by fundacyjne dzieci miały udane święta. Liczy się każda kwota.
http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Ciągle zachęcamy wszystkich, aby włączyli się do naszej akcji. Pomóc można na wiele sposobów: zrobić paczkę dla naszych podopiecznych, zebrać słodycze, zabawki lub pieniądze i dostarczyć je do Fundacji. Tak niewiele trzeba by sprawić dzieciom radość. Osoby zainteresowane mogą również kontaktować się z nami telefonicznie. Razem ustalimy, w jakiej formie mogą wesprzeć naszą akcję Gwiazdka z Przyszłością — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Każda pomoc jest ważna. Cieszy nas zaangażowanie i to, że każdy chce nam pomóc przygotować coś miłego na święta naszym dzieciom.

Na tą chwilę do akcji włączyło się ponad 20 placówek i blisko 20 firm.

Skarbonki można znaleźć m.in. w taksówkach firmy Green Taxi, która już nie pierwszy raz zaangażowała się w pomoc podopiecznym Fundacji.
— W każdej taksówce jest puszka, do której klienci mogą wrzucać pieniądze, aby wesprzeć Fundację w zakupach świątecznych prezentów i leczeniu podopiecznych — opowiada Arek Trzeciak, dyrektor Green Taxi. — Dodatkowo dla zachęty wysłaliśmy do każdego naszego klienta sms-a, aby poinformować o akcji i o tym, że w naszych taksówkach można ją wesprzeć. Klienci pytają kierowców, o co chodzi, ale mogą także dowiedzieć się szczegółów na stronie, ponieważ w rozesłanych sms-ach podajemy hasztag akcji.. — Na pewno jakieś pieniądze już są, a ile to się okaże w przyszłym tygodniu 20 grudnia, kiedy podliczymy zawartość puszek. Podczas akcji Kilometry Dobra dzięki naszym klientom uzbierało się ponad 8 tys. zł. Teraz też liczymy na ich wielkie serca.

Zbiórki organizowane są również w szkołach.
— W naszej szkole akcja jeszcze trwa — mówi Elwira Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Durągu. — Mieliśmy już jeden kiermasz dla dzieci, na który wolontariusze przygotowali kartki świąteczne, choineczki, bombki. 30 listopada podczas przerw uczniowie mogli kupić te upominki. Następny kiermasz planujemy na 13 grudnia podczas zebrania z rodzicami, na którym będzie można kupić rękodzieło oraz ciasta. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane Fundacji.

— Gwiazdka z Przyszłością w naszej szkole została już zakończona — relacjonuje Anna Paluch ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Olsztynie. — Zaczęliśmy zbiórkę w listopadzie, jak tylko włączyliśmy się do tej akcji. Rodzice bardzo ładnie pomogli nam zapełnić puszki. 25 listopada podczas Dnia Pierniczka zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję „Daj zecika za piernika”, na której uczniowie za symboliczną złotówkę mogli kupić pierniczki z karteczką „Gwiazdka z Przyszłością dziękujemy samorząd uczniowski”. Była to niesamowita forma zabawy, bo przyjemna dla podniebienia i oczu — mówi.
I dodaje: — Udało nam się zebrać ponad 1800 zł, które już przekazaliśmy do banku. Czujemy ogromną satysfakcję z tego powodu, a panie z fundacji były mile zaskoczone. Za zaangażowanie w akcję dzieci z samorządu uczniowskiego odwiedziły wszystkie klasy i wręczyły dzieciom przygotowane przez nich zakładki z napisem Gwiazdka z Przyszłością.

http://m.wm.pl/2018/12/orig/glowne2-515578.jpg
Paczki dzielnie pakuje ekipa z Centrum Naukowo-Biznesowego Feniks S.C.

Gwiazdka z Przyszłością trwa. — Paczki świąteczne przygotowujemy do końca następnego tygodnia — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska. — Chcielibyśmy dotrzeć do naszych podopiecznych z prezentami jeszcze przed świętami.

Pamiętajmy, że przyłączając się do akcji możemy uratować czyjeś święta, a może i życie. Wspólnie możemy zrobić więcej! #PomaganieJestSztos

Milena Siemiątkowska