– Nadal czeka na nas dużo pracy, ale świadomość społeczeństwa wzrasta. Akcje jak dzisiejsza, są bardzo potrzebne. Inicjatywa, która odbyła się po raz pierwszy jest bardzo ważna, zasługuje na uznanie i mam nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia będą odbywały się cyklicznie. Uważam, że dostęp do specjalistów i takich inicjatyw powinien być możliwy także w mniejszych miejscowościach regionu – przekonywała Wioletta Śląska-Zyśk.

Gości i prelegentów przywitała z ekranu lek. med Anna Słowińska, pomysłodawczyni akcji. Tym razem zatrzymały ja obowiązki, ale od początku wspierała naszą akcję. – Mam nadzieję, że to dla wielu osób będzie sposób na zapoczątkowanie zdrowego trybu życia – wyraziła nadzieję.

W przerwie między wykładami specjalistów znalazł się czas na atrakcje, które czekały w sąsiedniej sali. A przygotowała je m.in. Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Pojawiło się też Stowarzyszenie „Amazonki”, Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator”, ekspertki z „Florame” i ratownicy medyczni.

Przeczytaj cały tekst: Za nami I Warmińsko – Mazurski Dzień Profilaktyki – Gazeta Olsztyńska http://gazetaolsztynska.pl/303986,Za-nami-I-Warminsko-Mazurski-Dzien-Profilaktyki.html#ixzz3nnlbh8d2

I Warmińsko – Mazurski Dzień Profilaktyki