Metalowe serce na nakrętki, bez wątpienia podbiły miasta i ościenne gminy województwa warmińsko-mazurskiego. W pomaganie i recykling wkręca się coraz więcej ludzi.  Od roku specjalne pojemniki na nakrętki pojawiają się w miejscach łatwo dostępnych mieszkańcom. Pojemniki na nakrętki, to doskonały pomysł na zbieranie surowców wtórnych a przede wszystkim sposób na pomoc charytatywną. Jak zdobyć nakrętkowe serce? Jak nakrętki mogą zmienić świat? Tego dowiecie się z poniższego tekstu.

Metalowe serca na plastikowe nakrętki na mapie Olsztyna

Niebieskie metalowe serca trudno przeoczyć. Na mapie Olsztyna i okolic znajdziecie 11 punktów z pojemnikami na nakrętki. Każdy może wrzucić tam zebrane nakrętki i pomóc małym podopiecznym fundacji.

Zbiórka  nakrętek, to jedna z form pomocy charytatywnej. Społeczność Olsztyna i okolic może tłumnie przyłączyć się do akcji „Wkręć się!”, zbierając plastikowe nakrętki, które następnie są skupowane przez firmy zbierające odpady. Nakrętki zamiast trafić do śmieci, mogą otrzymać drugie życie. Przerabiane są na granulat z którego powstają m. In. Na konewki, plastikowe wiaderka itp. Świadomość o ekologii rośnie a 455 małych podopiecznych otrzyma potrzebne im wsparcie.

Dlaczego nakrętka a nie butelka?

Nakrętka wykonana jest z czystego polimeru PET, to właśnie to tworzywo przyjmowane jest w skupach.  Natomiast butelka wykonana jest z zupełnie innego rodzaju tworzywa sztucznego. Przez co nakrętki są łatwiejsze w recyklingu.

Średnia waga nakrętki to 4 gramy, na 1 kg potrzeba blisko 400 nakrętek. Niewątpliwie jest też druga korzyść, która pojawia się mimochodem: butelkę czy inne opakowanie bez zakrętki łatwo jest zgnieść, a tym samym objętość odpadów się zmniejsza. Bez wątpienia opakowanie z zakrętką, niezgniecione, zajmuje bardzo dużo miejsca w drodze do miejsca recyklingu.

Serce na nakrętki – sposobem na pomoc niepełnosprawnym dzieciom

Jedno  serce na nakrętki pomieści ok. 100 kg sztucznego tworzywa. Aby móc nieść realną pomoc ze sprzedaży nakrętek potrzebne są ilości liczone w tonach. Każde serce, biorące udział w akcji „Wkręć się!” pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Warmii i Mazur. Każdy kilogram to szansa na lepszą przyszłość Tomka i Hani. Bez aparatu słuchowego nie usłyszą głosu mamy. To życie Leny, której bez pompy insulinowej grozi zapaść cukrzycowa. To również wsparcie dla 455 małych bohaterów fundacji.

Jak zdobyć serce na nakrętki?

Aby zdobyć metalowe serce na nakrętki, wystarczą dobre chęci.

  1. Napisz do nas maila: nakretki@przyszloscdladzieci.org wyślemy Ci ofertę kupna.
  2. Pozyskaj środki na zakup serca np. zakładając  zbiórkę na naszym portalu. Swoją prośbę prześlij tu: fundacja@przyszloscdladzieci.org
  3. Złóż zlecenie do realizacji odpowiadając na ofertę.
  4. Metalowe serce dostarczymy pod wybrany adres i zamontujemy.
  5. Za utrzymanie w należytym porządku miejsca wokół pojemników-serc na nakrętki odpowiedzialni są opiekunowie serc. Wyznacz taką osobę lub zgłoś się z prośbą do nas.
  6. Opróżnij serce kiedy zostanie zapełnione, a zgromadzone nakrętki przechowaj.
  7. Dostarcz nakrętki do siedziby Fundacji ul. Tracka 5, 10-364 Olsztyn.

Masz jakieś pytania? Zadzwoń 89-539-74-36 lub napisz komentarz.

Dołącz do nas! Wspólnie możemy zrobić więcej!