Nowotwór złośliwy spowodował ogromne spustoszenie w organizmie Ady. Przed nią długa droga, aby wrócić do sprawności. Pomóż Adzie i innym 455 bohaterom Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” w walce o zdrową przyszłość.

Iwona Żochowska – Jabłońska:

Przekazanie podatku to nie tylko przywilej nas — podatników, ale przede wszystkim gest dobroczynności wobec tych najmłodszych, potrzebujących pomocy, za którą w imieniu Ady i innych fundacyjnych podopiecznych, pięknie dziękujemy. Wspólnie zawsze możemy zrobić więcej.

Twoja darowizna odmieni życie chorych maluchów. Pomóż im!

Ada ma 15 lat. Walka z nowotworem, którą stoczyła, wpłynęła na jej podejście do życia. W listopadzie 2019 roku, po powrocie z zajęć tanecznych, zauważyła pod lewym kolanem dziwne wybrzuszenie. Rodzice natychmiast za-brali córkę do lekarza, tam po serii badań została skierowana na oddział onkologiczny w szpitalu w Olsztynie. — Niecierpliwie czekaliśmy na wyniki. Od samego początku czułam, że dzieje się coś niedobrego— opowiada mama Ady.

Zmiana okazała się nowotworem złośliwym i konieczna była jak najszybsza operacja usunięcia guza. Mnóstwo badań, zastrzyki i chemia, a to wszystko w czasie pandemii. — Nie było łatwo, izolacja, odcięcie od rodziny, bo przecież ze szpitala nie można wyjść, pozostał nam tylko kontakt telefoniczny. Do tego ciągłe testy przy każdej wizycie w szpitalu i ten strach.

W końcu nowotwór nie sprzyja odporności, w każdej chwili Ada, narażona była podwójnie — opowiada pani Małgosia. — Podziwiam Adę, że miała w sobie tyle siły. Rozmawiała z dziećmi z sali, podnosiła je na duchu, pocieszała nawet mnie i nie dawała za wygraną — dodaje.

Leczenie ruszyło, w końcu chemia zaczęła działać, a guz zmniejszył się do rozmiaru, który pozwolił na wycięcie zmiany. Operacja odbyła się 20 maja. Guz został usunięty w całości. Adrianna była pod stałą opieką fizjoterapeuty, mogła również dokończyć chemię przerwaną przed operacją, czekała ją radioterapia i dalsze zalecenia.

— W każdej chwili Ada mogła liczyć na pomoc lekarzy. Teraz, kiedy byłyśmy na badaniach rezonansem, zanim przyszła kolej córki, przysiadła się do nas pani psycholog. Ada powiedziała mi później, że, gdyby nie ta rozmowa, nie wie, czy tak dobrze poszłoby to badanie — opowiada mama dziewczynki.

Dziewczyna jest pod stałą opieką poradni w Instytucie Zdrowia Dziecka, co 6 tygodni jeździ tam na konsultacje. Teraz badania wskazują, że jej walka ma się ku końcowi. Od kiedy świadomość Ady o tym jak cenne jest zdrowie wzrosła, kładzie szczególną uwagę na zdrowy tryb życia. — Jak odzyskała siły, wygoniła mnie wręcz z kuchni, sama gotuje potrawy i dobrze jej to idzie, muszę przyznać — dodaje z uśmiechem mama dziewczynki. Jeszcze przed chorobą dużo czasu spędzała tańcząc, a muzyka towarzyszy jej od małego. Teraz nie może obciążać nogi, dlatego też musiała zrezygnować z pasji. Chcąc jednak zachować muzyczne zamiłowanie, od niedawna zaczęła grać na pianinie.

W domu sama ćwiczy w domu przy pomocy sprzętów rehabilitacyjnych, ale bardzo chciałaby wyjechać na turnus rehabilitacyjny z innymi dziećmi po zmaganiach onkologicznych.— Dotąd, ten wydawać by się mogło mały, bo tylko 1 procent podatku pozwolił na zrefundowanie Adzie leków, dojazdów do specjalistów, czy zakup multifunkcyjnego sprzętu.

Z 1% podatku na subkoncie Ady moglibyśmy jej zrefundować sprzęt komputerowy niezbędny do nauki zdalnej w czasie pandemii Fot. archiwum prywatne

Przekazanie podatku to nie tylko przywilej nas — podatników, ale przede wszystkim gest dobroczynności wobec tych najmłodszych, potrzebujących pomocy, za którą w imieniu Ady i innych fundacyjnych podopiecznych, pięknie dziękujemy. Wspólnie zawsze możemy zrobić więcej — tłumaczy Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji ”Przyszłość dla Dzieci”.

Anna Ciborowska

Ty też możesz użyć mocy jednego procenta, wystarczy wpisać w rozliczeniu numer KRS 0000148747. A już dziś można dokonać wpłaty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.