Przekaż darowiznę na leczenie i rehabilitację dzieci z Warmii i Mazur:

http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

O co tak naprawdę chodzi w „Kilometrach dobra”? To nie tylko bieganie, ale przede wszystkim dodawanie złotówek. Na metr potrzebnych jest aż 44 monet, czyli dokładnie 44 zł. I każdy taki odcinek pieniędzy przekłada się na rehabilitację i leczenie podopiecznych fundacji, stąd nazwa akcji — „Kilometry dobra”.

Fundacja „Przyszłość dla dzieci” okazała się mistrzem w tej rozgrywce, bo zebrała 105 610,11 zł. Ta kwota daje jej zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w Dobroci.

Pieniądze trafiały do fundacji przez trzy miesiące. Każda kwota była wymieniana na monety jednozłotowe. Wolontariusze łączyli je taśmą klejącą, tworząc odcinki o długości jednego metra. Gdyby je wszystkie połączyć, mierzyłyby aż 2400 metrów. To pokazuje, że ludzka chęć pomocy naprawdę mierzy daleko.

— I gdyby nie ludzie o dobrych sercach, nie moglibyśmy mówić o tym sukcesie. Dlatego bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli. To dzięki nim jesteśmy najlepsi w „Kilometrach dobra” — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Szczególnie dziękujemy przedszkolom, szkołom i firmom, które licznie włączyły się w zbiórkę. Również wdzięczna jestem ludziom, którzy indywidualnie wspierali tę inicjatywę — chociażby na pikniku, który odbył się w Parku Kusocińskego w Olsztynie. To był finał „Kilometrów dobra”. Dziękuję również biegaczom, którzy licznie stawili się na linii startu i wzięli udział w III edycji Biegu o Złotą Monetę. Było ich blisko ponad pięciuset.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” nagrodziła przedszkola i szkoły, które zebrały największe sumy w trakcie akcji. W kategorii szkół pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Olsztynie, drugie Szkoła Podstawowa nr 29 w Olsztynie, a podium zamyka Niepubliczna Szkoła Podstawowa Piątka w Olsztynie. Wyróżnienie dostała Szkoła Podstawowa w Idzbarku. W kategorii przedszkoli najlepsze okazało się Przedszkole Miejskie nr 5 w Olsztynie, kolejne to Przedszkole Niepubliczne Beścik, a na trzecim miejscu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sępopolu. Wyróżnienie otrzymało Przedszkole Absolwent w Olsztynie.

— Tegoroczne „Kilometry Dobra” były jedną z najbardziej energetycznych akcji, w jakiej uczestniczyliśmy — podkreśla Jarosław Tokarczyk, prezes Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Każdy, kto wziął udział w akcji, sprawił, że dobro zaprocentuje dziecięcym uśmiechem. Dzięki zebranej kwocie wiele dzieci skorzysta ze specjalistycznej rehabilitacji, wykupi niezbędne leki i przede wszystkim będzie mogła zdrowieć w poczuciu, że ich los nie jest nikomu obojętny.

W całej Polsce bierze w tej akcji udział 48 fundacji i stowarzyszeń. W Olsztynie odpowiedzialność za przeprowadzenie akcji od 5 lat bierze na siebie Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Celem tej szlachetnej rywalizacji w Olsztynie jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorych dzieci z Warmii i Mazur oraz zakup niezbędnego sprzętu medycznego. Rok temu w Mistrzostwach Świata w Dobroci Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” zajęła trzecie miejsce. Zebrała wtedy 90028,26 zł. W tym roku ta kwota znacznie została przebita. Dzięki niej jesteśmy najlepsi!

ADA ROMANOWSKA

Tak pomagaliśmy w tym roku:

Piknik rodzinny Fundacji

Tak się bawią Mistrzowie Świata w Dobroci: