Uśmiechnięte twarze, niekiedy „groźne” miny, znani warmińsko-mazurscy sportowcy oraz dzieci, podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” — oto bohaterowie wystawy fundacji „Łączy nas walka”. Na podstawie fotografii autorstwa Agaty Kurczak i Arka Stankiewicza, powstał niezwykły kalendarz. Na zdjęciach uchwycono znanych sportowców i chore dzieci, którymi na co dzień opiekuje się fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.

Skąd pomysł na połączenie tych dwóch — na pozór — tak odległych światów? — Nasi mali podopieczni, tak jak sportowcy, na co dzień ciężko ćwiczą, różnica jest tylko taka, że zawodnicy trenują, by potem zdobywać medale, a dzieci, by móc normalnie funkcjonować, by niekiedy postawić pierwszy krok lub wypowiedzieć pierwsze słowo — wyjaśnia Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor fundacji. — To wymaga od nich olbrzymiej dyscypliny, bo tylko wtedy rehabilitacja może posuwać się do przodu. A wracając do wystawy, to chcieliśmy pokazać, jak wiele wysiłku wkładają te dzieci w to, co nam przychodzi z łatwością.
Na jednym ze zdjęć znalazł się Krzysztof Hołowczyc, wybitny kierowca rajdowy. — Nie pierwszy już raz wziąłem udział w podobnej akcji, ale zawsze jest to dla mnie duże przeżycie. Powiedziałbym, że jest to satysfakcja innego rzędu, bo nie chodzi tu o zwycięstwo czy jakiś medal, tylko o dzieci. To jest prawdziwe życie — nie ma wątpliwości olsztyński rajdowiec.

Jak zamówić kalendarz?

Należy wpłacić kwotę 70 zł na konto Fundacji

W tytule przelewu prosimy o umieszczenie: słowa: KALENDARZ, TELEFONU KONTAKTOWEGO, adresu do wysyłki. Istnieje również możliwość odebrania kalendarza w biurze Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” w Olsztynie.

http://m.wm.pl/2017/11/orig/cal-430006.jpg

lub tradycyjnym przelewem
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, ul. Tracka 5, 10-364 Olsztyn.
Numer konta: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887

W tytule przelewu prosimy o umieszczenie: słowa: KALENDARZ, TELEFONU KONTAKTOWEGO, adresu do wysyłki. Istnieje również możliwość odebrania kalendarza w biurze Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” w Olsztynie.

Wymiary kalendarza: 60 cm x42 cm
Zamawiając kalendarz pomożesz w zakupie sprzętów rehabilitacyjnych, będziesz współfinansował leczenie dzieci chorych na nowotwory i inne rzadkie choroby. Być może uratujesz komuś życie…
http://m.wm.pl/2017/11/orig/kalendarz-internet-429988.jpg