W ramach akcji Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” Gwiazdka z Przyszłością angażują się kolejni wolontariusze. Dzięki wspólnej pracy powstanie 500 gwiazdkowych prezentów dla chorych i niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur.

Wesprzyj naszą akcję i podaruj chorym i niepełnosprawnych dzieciom udane święta!

Zbiórka Podaruj dzieciom Gwiazdkę!

57 159,42 zł z 50 000 zł

114%

Cóż bowiem warte nawet najpiękniej przystrojone drzewko i fura prezentów pod nim, na co komu pyszne uszka, barszcze, pierniki i makowce — gdy jakieś dziecko jest smutne? Święta to czas, […]

Iwona Żochowska-Jabłońska:

— Cieszę się, że jest tyle fantastycznych osób, które angażują się w przygotowanie świątecznych prezentów. Zaczęliśmy robić już pierwsze paczki, które niedługo trafią do naszych podopiecznych. Myślę, że dostaną wiele prezentów.

Nasi bohaterowie czekają na Twoją pomoc!
Jednym z nich jest dwuletnia Helenka, podopieczna Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Dziewczynka od urodzenia cierpi na niedosłuch tak jak jej starszy brat Tomek. Rok temu został wszczepiony jej pierwszy implant. Jednakże ani implanty, ani założenie aparatu nie dają stuprocentowej pewności, że przyniosą pożądane efekty bez odpowiedniej rehabilitacji. Mała bohaterka codziennie daje z siebie wszystko, aby stawać się coraz bardziej samodzielną.

Akcja Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” nabiera rozpędu. W weekend wolontariusze w sklepie Auchan i Carrefour w Olsztynie zbierali prezenty dla podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Z zebranych zabawek i słodyczy zostaną utworzone świąteczne paczki dla chorych i niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur. Wiele rodzin, które robiły przedświąteczne zakupy, dołożyły swoje prezenty podopiecznym fundacji. Pani Ewa Cichocka wraz z swoimi dziećmi zaangażowała się w zbieranie świątecznych prezentów do koszy ustawionych w Auchan. Wolontariuszka cieszy się, że mogła brać udział w świątecznej zbiórce. Według niej wiele osób chętniej dokładało się do zbiórki, ponieważ była zorganizowana przez fundację, którą kojarzy wielu mieszkańców regionu.

— Ludzie chętnie pomagają, w szczególności rodziny z dziećmi. Nie raz podchodziły maluchy, które wrzucały zabawki czy słodycze. Na pewno obecność wolontariuszy przyczyniła się do jej sukcesu. Mogliśmy tłumaczyć, do kogo trafią produkty, które ofiarowali — mówi wolontariuszka Ewa Cichocka.

W zbiórkę Gwiazdka z Przyszłością angażują się kolejne osoby. Na długiej liście dobroczyńców są nie tylko szkoły i przedszkola, ale także osoby prywatne, które swój wolny czas chcą poświęcić innym. Wśród nich jest pani Bożena Lemierska, która prowadzi sklep w jednej z wiosek niedaleko Elbląga. Kobieta zawsze chętnie angażuje się w akcje fundacji, dlatego tym razem nie mogło być inaczej. Według niej ludzie zazwyczaj mają dobre serce, należy tylko wzbudzić w nich chęć pomagania. Sama stara się być przykładem dla innych osób. Nie wyobraża sobie życia bez pomagania drugiemu człowiekowi. Swój czas chętnie przeznacza na wolontariat. W tym roku, aby wesprzeć Gwiazdkę z Przyszłością, utworzyła zbiórkę w swoim sklepie. Wraz z mężem zachęcała swoich klientów, aby przyłączyli się do dokładania do paczek słodyczy lub zabawek, które trafią do dzieci z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Dodatkowo przy ladzie stanęła puszka, do której chętni mogli wrzucać datki.
— Dobro trzeba mnożyć, ludzie, gdy widzą, że inni robią coś dobrego, czują potrzebę, aby też się zaangażować —mówi pani Bożena.

Gwiazdka z Przyszłością to nie tylko okazja do stworzenia pięknych świątecznych paczek dla chorych i niepełnosprawnych dzieci z regionu, ale również idealna okazja do edukacji. Dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 5 w Olsztynie już od 2012 roku angażuje się w pomoc Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

— Paczki robimy już od wielu lat, zawsze chętnie angażuje się nasza kadra, rodzice i oczywiście dzieci. To świetna okazja, aby otworzyć je na innych ludzi— tłumaczy wicedyrektor Kamila Siemińska.
W każdej z grup przeprowadzono zajęcia, podczas których przedszkolanki tłumaczyły dzieciom, dlaczego organizowana jest zbiórka i w jaki sposób przyczynią się tym do stworzenia upominków dla podopiecznych fundacji. Przedszkole zaangażowało się nie tylko w zbiórkę prezentów, ale również w zbieranie datków. Każde z maluchów w ramach „Skarbonki z Gwiazdką” stworzyło własnoręcznie puszkę, do której zbierały pieniądze wśród swoich bliskich.


Zbiórka słodyczy i zabawek zorganizowana w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Olsztynie. Fot. archiwum Fundacji.

Kolejne osoby udowadniają, że pomagać może każdy. Tak niewiele wystarczy zrobić, żeby sprawić dzieciom radość. Każda pomoc jest ważna. Wspólnymi siłami możemy stworzyć wyjątkowe prezenty świąteczne dla najmłodszych. Podczas akcji zbierane są nie tylko prezenty, ale również pieniądze i produkty, dzięki którym zostaną przygotowane świąteczne prezenty dla chorych i niepełnosprawnych dzieci z Warmii i Mazur, zakupione zostaną niezbędne leki i opłacona zostanie ich rehabilitacja. Świąteczna zbiórka pozwoli Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” pomóc małym podopiecznym.
— Cieszę się, że jest tyle fantastycznych osób, które angażują się w przygotowanie świątecznych prezentów. Zaczęliśmy robić już pierwsze paczki, które niedługo trafią do naszych podopiecznych. Myślę, że dostaną wiele prezentów — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
Datki na świąteczne upominki można przekazać, wpłacając na zbiórkę na stronie internetowej Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Dodatkowo każdy może założyć tam swoją „Skarbonkę z Gwiazdką”, do której będzie mógł wspólnie ze znajomymi lub bliskimi zbierać pieniądze dla podopiecznych fundacji. Dzięki naszej wspólnej pomocy Helenka i 400 małych fundacyjnych superbohaterów najbliższe święta mogą spędzić beztroskiej, pełnej uśmiechów atmosferze.

Wspomóż fundacyjne dzieci i wpłać darowiznę wchodząc na stronę lub na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887 z dopiskiem: Gwiazdka z Przyszłością.