http://m.wm.pl/2016/11/orig/btn-350144.jpg

Do końca akcji „Odczaruj stwora na święta” zostało sześć dni. Nie oznacza to jednak, że później nie będzie można pomóc dzieciom z nowotworem. Podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” cały czas potrzebują wsparcia.

Jednym z 23 podopiecznych fundacji, którzy walczą z nowotworem jest 13-letni Bartłomiej Kostrzewa z Kętrzyna. Bartek choruje na złośliwy nowotwór uda. Ma już za sobą operację wycięcia guza, która odbyła się w marcu 2016 roku. Teraz poddawany jest chemioterapii oraz przyjmuje wiele innych leków. Nie wiadomo, jak długo potrwa jego leczenie. Jego rodzice nie mają jednak wątpliwości, że będzie skuteczne.

— Robimy wszystko, żeby pomóc Bartkowi — mówi pani Justyna, mama chłopca. Guz na udzie, od którego wszystko się zaczęło lekarze wykryli, kiedy Kartek miał 7 lat. — Mieliśmy go obserwować. Kiedy guz zaczął się mocno powiększać, od razu zgłosiliśmy się na badania. Niestety, wtedy okazało się, że to nowotwór złośliwy — wspomina pani Justyna.

Obecnie Bartek przebywa w swoim domu. Miał to szczęście, że święta spędził razem z rodziną, a nie na oddziale onkologii w szpitalu dziecięcym. Mimo bardzo na siebie uważać. Nie może chodzić do szkoły, ma indywidualny tryb nauczania. Bardzo chciałby żyć tak, jak przed chorobą: normalnie.

— Syn przechodzi teraz trudny etap. Najbardziej chce, żeby po prostu było tak jak kiedyś. Żeby mógł wziąć udział w meczu koszykówki, którą tak uwielbia. My też nie możemy się doczekać, aż usłyszymy, że już jest zdrowy — dodaje.

Każdy, kto chce pomóc Bartkowi i innym podopiecznym fundacji może to zrobić do 8 stycznia poprzez dołączenie się do akcji „Odczaruj stwora na święta”, której celem jest zebranie 50 tysięcy złotych na ich leczenie i rehabilitację.

— Zachęcamy do przyłączania się do akcji zarówno osoby prywatne, jak i placówki. Każdy może pomóc — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zrządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Akcję poprzez zbiórki i kiermasze wsparło już m.in. Przedszkole w Stębarku oraz Publiczne Przedszkole nr 16 w Olsztynie. Wystarczy wejść na stronę www.przyszloscdladzieci.pl i odczarować stwora, czyli kliknąć w wybraną grafikę. Każda grafika to konkretna kwota, jaką można przekazać na rzecz dzieci. Sama nazwa akcji wzięła się od hasła „Choroba jest złym stworem, razem możemy go przegonić! Potrzebujemy twojej pomocy, by dziecięce strachy oswoić”.

Pomóc dzieciom można dowolną liczbę razy i za dowolną kwotę, którą będzie wielokrotnością 10 złotych.

Można też wpłacać bezpośrednio na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887 z dopiskiem „Odczaruj stwora”.

Ez