W pomoc podczas kolejnej edycji akcji Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” Gwiazdka z Przyszłością zaangażowali się mali i duzi. Dzięki niej podopieczni fundacji dostaną świąteczne prezenty. Przyłącz się do zbiórki w najbliższy weekend.

Wesprzyj naszą akcję i podaruj chorym i niepełnosprawnych dzieciom udane święta!

Zbiórka Podaruj dzieciom Gwiazdkę!

57 159,42 zł z 50 000 zł

114%

Cóż bowiem warte nawet najpiękniej przystrojone drzewko i fura prezentów pod nim, na co komu pyszne uszka, barszcze, pierniki i makowce — gdy jakieś dziecko jest smutne? Święta to czas, […]

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia ze względu na pandemię będą wyglądać zupełnie inaczej. Wielu z nas nie spotka się z najbliższymi. Dorośli rozumieją, że świat wygląda inaczej, jednak najmłodszym trudno jest to pojąć. Rodzice chorych i niepełnosprawnych dzieci czasami ledwo wiążą koniec z końcem. W tym roku wiele z tych rodzin musi mierzyć się z dodatkowymi problemami, jak strata pracy. Większość pieniędzy przeznacza na koszty związane z leczeniem chorego dziecka i nie jest w stanie kupić prezentów świątecznych. A przecież każdy na nie zasługuje, przede wszystkim najmłodsi. Do akcji Gwiazdka z Przyszłością, prowadzonej przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci”, zaangażowały się osoby prywatne, firmy i szkoły.
— Instytucje przygotowują paczkę przeznaczoną dla konkretnej rodziny albo po kilka, kilkanaście paczek od swojej firmy, bądź pracowników — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
Pomóc można na wiele sposobów: zrobić paczkę, zebrać słodycze, zabawki lub pieniądze i dostarczyć je do Fundacji. Tak zrobiło przedszkole z Jonkowa. Świąteczną paczkę po raz kolejny przygotowują również pracownicy Archiwum Państwowego w Olsztynie.

— Zbiórka idzie fantastycznie, wszyscy z chęcią się zaangażowali. Jesteśmy pewni, że marzenie każdego dziecka zostanie spełnione. Właśnie jesteśmy w trakcie ich realizacji. Zarówno nasi pracownicy, jak i pan dyrektor oraz jego zastępca zawsze wspierają działania charytatywne — mówi Iwona Klonowska z Archiwum Państwowego w Olsztynie.

Alicja Kowalczyk

a.kowalczyk@gazetaolsztynska.pl

Wspomóż fundacyjne dzieci i wpłać darowiznę wchodząc na stronę lub na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887 z dopiskiem: Gwiazdka z Przyszłością.