Puszki, do których można wrzucić pieniądze, znajdują się we wszystkich 140 taksówkach Green Taxi w Olsztynie. Na zagłówkach znajduje się także informacja o akcji. — To nie pierwsza akcja charytatywna, w której uczestniczymy. Jeżeli jest szansa pomóc, to zawsze się bierzemy w nich udział — mówi Arkadiusz Trzeciak, dyrektor korporacji.
Przypomnijmy, że w regionie w „Kilometry dobra” włączyła się już sieć sklepów Media Expert. Wolontariusze Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” zbierali także pieniądze podczas czwartkowego koncertu zespołu Perfect, udało się zebrać ponad 1300 zł.
Pomóc można jednak wszędzie: w domu, szkole czy pracy. — Zapraszamy wszystkie szkoły i przedsiębiorców do udziału w naszej akcji — zachęca Iwona Żochowska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, założonej przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”. I dodaje: — Dzięki temu „Kilometry dobra” zataczają coraz szersze kręgi.
Zainteresowanym udziałem w kampanii Fundacja przekaże specjalne puszki oraz materiały informacyjne. Akcję można także wspomóc wpłacając pieniądze na konto Fundacji. Szczegóły na stronie www.przyszloscdladzieci.org. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.
Finał akcji zaplanowano na 31 maja na olsztyńskiej starówce. Ułożony zostanie nieprzerwany ciąg z monet o nominale 1 zł w celu pobicia aktualnego rekordu Guinnessa i ustanowienia nowego rekordu Polski. Obecny rekord Guinnessa należy do Austriaków. Cztery lata temu długość miliona jednocentówek euro wyniosła 75,24 km.

Mateusz Przyborowski

Zmierz się z dobrem i wpłać kwotę na swoją miarę.
Wejdz na http://www.kilometrydobra.pl/przyszloscdladzieci/
lub
wpłać na numer konta 80 1240 1590 1111 0010 3003 2207 – Kilometry Dobra.

WPŁAĆ TUTAJ