Lekarze najlepiej wiedzą, że leczenie chorych i niepełnosprawnych dzieci jest kosztowne. A w naszym regionie takich dzieci nie brakuje. Szpital dziecięcy w Olsztynie może liczyć na wsparcie Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, która… — …daje nam poczucie bezpieczeństwa i gwarancję, że jest ktoś, kto nam pomoże w trudnych sytuacjach — mówi Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektorka szpitala. — Zdarza się, że pacjentowi trzeba nagle podać lek, który nie jest finansowany przez NFZ. Ktoś musi za to zapłacić. Kto?
Dyrektorka przyznaje, że kiedy prosi o to Fundację, zawsze może liczyć na jej pomoc. — Zdarza się, że nagle coś się dzieje, np. awaria urządzenia. A my nie mamy w planie finansowym zakupu nowego. Wtedy z pomocą przychodzi Fundacja. Robi akcję i zbiera pieniądze. Jest niezastąpiona nie tylko w nieplanowanych akcjach, ale także w akcjach profilaktycznych — dodaje Piskorz-Ogórek. Dzięki Fundacji udało się kupić dla szpitala sprzęt medyczny o wartości ok. 200 tys zł.
Szpital dziecięcy i Fundacja „Przyszłość na Dzieci” mają też wiele wspólnych akcji, m.in. Przegląd Malucha, białe soboty czy Kilometry Pomocy.

A już wkrótce Fundacja startuje z kolejnym przedsięwzięciem— zaprasza na niezwykły koncert charytatywny, który będzie jednocześnie koncertem jubileuszowym. Bo Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” obchodzi swoje 15-lecie. Żeby znaleźć się na sali koncertowej, wystarczy kupić bilet-cegiełkę. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc dla podopiecznych Fundacji.

Dobroczynny Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu orkiestry symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego (początek o godz. 19.) usłyszymy 6 grudnia. Wydarzenie zapowiada się wyjątkowo, bo w programie są znane i lubiane przez wszystkich utwory, m.in. „Grease!” i „Chicago”.
Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu? — Bo cegiełki na koncert są cegiełkami życia. Chciałabym, żeby na sali nie było ani jednego wolnego miejsca — odpowiada Krystyna Piskorz-Ogórek.
A Iwona Żochowska-Jabłońska, szefowa Fundacji, dodaje: — Liczy się każda złotówka.

Bilety-cegiełki można kupić w kasie filharmonii. Więcej informacji pod numerem telefonu: 500 603 603.
Współorganizatorem gali jest marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Piotr Grzymowicz Prezedent Miasta Olsztyna
at
http://m.wm.pl/2017/11/orig/12217otbp-a-430736.jpg