To kolejna akcja charytatywna Fundacji, w którą włącza się Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa w Kętrzynie. Wcześniej firma wspierała jako sponsor, m.in. Qlinarną Majówkę, z której dochód był przeznaczony na terapię małej Mai oraz akcję „Kilometry Dobra”, podczas której zbierane były środki na leczenie i zakup sprzętu medycznego oraz rehabilitacyjnego dla chorych dzieci.
– Od dawna staramy się wspierać wszelkie akcje, które dają realne korzyści mieszkańcom naszego regionu. Szczególnie ważne są dla nas inicjatywy związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu – mówi Waldemar Pokojski, prezes SPP-H w Kętrzynie. – Mieliśmy okazję już kilkakrotnie współpracować z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci” i zawsze nasze wspólne działania owocowały pozytywnymi efektami. Za każdym razem możemy też liczyć na fantastyczny odzew ze strony naszych klientów. Jestem przekonany, że również i przy tej okazji z przyjemnością sięgną po swój ulubiony smak, który dodatkowo przysłuży się potrzebującym maluchom. Zachęcam do otwierania serc i portfeli.
Tym razem w ramach inicjatywy „Smacznie Pomagaj” klienci od 20 października do 31 grudnia 2016 roku znajdą w sklepach limitowaną edycję Majonezu Kętrzyńskiego. Na etykietach słoików o pojemności 460 g. znajdzie się hasło przedsięwzięcia oraz logo Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
W sklepach dostępnych będzie 100 tys. sztuk z tej specjalnej serii. Część dochodu ze sprzedaży każdej z nich będzie przeznaczone na cele statutowe fundacji z Olsztyna.
– Podpisaliśmy umowę o współpracy, w ramach której marka Majonez Kętrzyński wesprze finansowo leczenie, rehabilitację oraz zakup sprzętu medycznego fundacyjnych dzieci – mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”. –Cieszymy się z kontynuacji wspólnych działań z marką z wieloletnią tradycją i liderem lokalnego rynku. Marką, która kładzie nacisk na wysoką jakość swoich produktów oraz angażuje się w działania społeczne.
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” działa na Warmii i Mazurach od 14 lat i daje szansę rozwoju najbardziej potrzebującym chorym dzieciom. Finansuje badania, operacje, rehabilitację, leki, przejazdy i pobyty w placówkach leczniczych. Specjalistyczne leczenie czy skomplikowane zabiegi operacyjne wiążą się z kosztami, które często przekraczają finansowe możliwości rodziców. Grono podopiecznych fundacji stale się powiększa – pomagają już ponad 300 chorym i niepełnosprawnym dzieciom z całego regionu.