Czas zakończyć ten trudny rok zastrzykiem pozytywnej energii! Wspólnie wesprzyjmy medyków! Ludzi, którzy są na pierwszej linii frontu nierównej walki z koronawirusem. To właśnie w ich rękach leży nasze zdrowie! Czas okazać im naszą wdzięczność i szacunek – tymi słowami podczas koncertu #DziękiMedykom zachęcaliśmy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olsztynie do wsparcia superbohaterów z olsztyńskiej służby zdrowia.

Nie chodziło tylko o rozrywkę, bo to przedsięwzięcie miało przede wszystkim charytatywny wydźwięk. Odbyło się z myślą o medykach i całego personelu medycznego. Występem on-line zachwycili wirtualną publiczność fantastyczni lokalsi: PostNatura, Romantycy Lekkich Obyczajów i Łydka Grubasa. Zgodnie z założeniami organizatorów z olsztyńskiego MOK koncert stał się wyrazem ogromnego szacunku olsztyńskiego środowiska kulturalnego i naszego wspólnego podziękowania regionalnym pracownikom służby zdrowia, niezmordowanym bohaterom ostatnich trudnych miesięcy. I tak też się stało.

W piątek (5.03) Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” przekazała Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie blisko 2 tysiące specjalistycznych masek. To właśnie oni – ratownicy – stoją w pierwszym szeregu i z narażeniem życia dbają o bezpieczeństwo nas – olsztynian. Jednak nie mogą tego zrobić bez podstawowych środków ochrony osobistej, które w obecnej sytuacji na Warmii i Mazurach są na wagę złota.

Mieszkańcy Olsztyna, na których zawsze możemy liczyć, hojnie wsparli akcję pomocy medykom. Podczas koncertu na konto zbiórki wpłynęła kwota ponad 3 tysięcy złotych, która pozwoliła nam kupić w porozumieniu z ratownikami tak potrzebne im masek FFP2 – mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Wszyscy chcemy, aby olsztyńscy medycy poczuli się choć trochę bezpieczniej. Żeby mieli szansę nas ratować, pracować z pełnym zaangażowaniem i bez obaw. A gdy połączymy siły, jak podczas koncertu #DziękiMedykom, z MOK w Olsztynie i mieszkańcami naszego regionu, możemy robić rzeczy wielkie. Tylko razem, przestrzegając obowiązujących obostrzeń, wygramy z pandemią, bo #WspólnieMożemyZrobićWięcej.

Agnieszka Terebiłów
Fot. Zbyszek Woźniak „Gazeta Olsztyńska”