Żyjemy w czasach pandemii kiedy liczba zakażeń ciągle rośnie. Większość z nas pozostaje w domach, aby uniknąć potencjalnego ryzyka. Jednak są takie sytuację, których nie możemy wykonać z domu. Są to np. wyjścia do specjalnego lekarza czy pracy, instytucji opiekuńczo wychowawczej. Aby zachować zdrowie powinniśmy nosić maseczki, szczególnie u dzieci, które nie muszą być świadome tego, że są zarażone. Niestety jest to dla nich dość nie wygodne i przeszkadza w funkcjonowaniu.

Dlatego grupa młodzieży biorąca udział w projekcie „Baw się i pomagaj z nami! – Lokalne inicjatywy młodzieżowe” postanowiła umilić im noszenie tych maseczek.

Akcja „Maseczki z bajeczki” ma na celu zachęcić dzieci do noszenia własnoręcznie robionych masek, przy okazji czerpiąc z tego bajkową frajdę i przyjemność.

W dniach 15-18 grudnia (wtorek-piątek) do wybranych przedszkoli zostaną dostarczone czyste maski wraz z bajkowymi szablonami. Dzieci używając owych szablonów udekorują indywidualnie maseczki, tak aby im się podobały. Przy okazji będą mieć ogromną zabawę z tworzenia jak i noszenia tak szczególnych i unikatowych masek.

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Baw się i pomagaj z nami – lokalne inicjatywy młodzieżowe”.

Galeria Publicznego Przedszkola nr 16 AWP
w Olsztynie