— Chcę podziękować wszystkim darczyńcom i partnerom za to, że są z nami i wspierają naszą fundację. Dzięki temu wspólnie udaje nam się robić tak wiele — mówi Jarosław Tokarczyk, prezes zarządu Fundacji. — Pod naszą opieką jest już prawie 300 dzieci. Rocznie na pomoc dla nich przeznaczamy blisko 800 tys. zł. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia ludzi o wielkich sercach. Chcemy, aby w przyszłym roku ta pomoc była jeszcze większa i mamy nadzieję, że nadal będziecie z nami.

Jednym z pierwszych podopiecznych Fundacji był Krzyś, który urodził się z retinopatią. Aby ratować jego oczy, trzeba było zorganizować mu operację za granicą. Dzięki pomocy młodej jeszcze Fundacji, udało się. Później zaczęły się zgłaszać kolejne dzieci. Jak mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji, takich pozytywnie zakończonych jest niemało. — W niektórych przypadkach udało się tak poprowadzić rehabilitację, że dzieci z niepełnosprawnościami stanęły na własnych nogach — dodaje Żochowska-Jabłońska.

Wiele dzieci, które pokonały choroby lub niepełnosprawność, teraz zgłasza się do lekarzy jedynie na kontrole. — Ale są wśród naszych podopiecznych i takie osoby, które będą potrzebowały rehabilitacji przez całe życie — dodaje dyrektor Fundacji.

Dlatego Fundacja przez cały rok organizuje akcje, podczas których zbiera pieniądze. Dzięki temu przez 13 lat działalności na pomoc potrzebującym udało się przekazać już ponad 5 mln zł. Przedstawiciele fundacji zachęcają także wolontariuszy, aby zgłaszali się do pomocy. Zgłosić się można przez internet albo telefonicznie (89 539 74 04). Można też wziąć udział w akcji „Odczaruj stwora na święta”. Wystarczy wejść na stronę www.przyszloscdladzieci.org/odczaruj i wpłacić pieniądze. Można także standardowo wpłacić po prostu pieniądze na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887, z dopiskiem „Odczaruj stwora”.

— Wszystkim podopiecznym i darczyńcom życzymy spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz dużo zdrowia i uśmiechu w nadchodzącym roku — dodaje prezes Jarosław Tokarczyk.

mk