Dzień był słoneczny i ciepły. — Zapraszamy do wspólnej zabawy i zachęcamy do wrzucania pieniędzy do puszek — mówiła Monika Nowakowska, redaktor naczelna magazynu „Fit Nie Fat”, współorganizatora charytatywnego maratonu zumby.
W sobotę na Plaży Miejskiej spotkali się instruktorzy tańca i jego miłośnicy. Spotkanie z okazji pożegnania lata było okazją do wsparcia Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Pieniądze, które trafiły do puszek, zostaną policzone dzisiaj.
Na maraton zumby przyszli nie tylko mieszkańcy Olsztyna. Na macie spotkaliśmy Danutę Marszał z Ornety. — Do grupy tańca należę od trzech lat — powiedziała nam. — Zumba to ruch, ale przede wszystkim świetna zabawa. A kto nie lubi tańczyć?!

Zumbę kochają też instruktorzy. — Podczas godziny tańca można stracić nawet 1000 kalorii — zapewnia Gabriela Chmielewska, jedna z instruktorek. — Zumba doskonale robi na serce, pomaga w modelowaniu sylwetki. Każdy może ją uprawiać, ale w tempie odpowiednim dla siebie. Dla osób starszych jest zumba gold.

Podczas sobotniego spotkania można było spróbować dietetycznych przekąsek, między innymi piernika z fasoli. Oczywiście bez cukru. Na dzieci czekały kolorowanki. — Kolejny charytatywny maraton zumby planujemy jesienią — powiedziała Monika Nowakowska. — Ale już nie na plaży.

EWA MAZGAL
e.mazgal@gazetaolsztynska.pl
Żródło „Gazeta Olsztyńska”

Aktywne pożegnanie wakacji z Fit nie Fat!

Aktywne pożegnanie wakacji Fit nie Fat! – galeria nr 2

Patronat honorowy nad imprezą objął Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Partnerzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Fitnesska, Aktywnyczas.pl, Lightbox.