Tomek Dzikowski ma pięć lat i czeka na wszczepienie drugiego implantu ślimakowego. Jest jednym z podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

W sobotę dzięki DB Schenker wziął udział w akcji „Świąteczny czas pomagania”. W zorganizowanej przez firmę zabawie choinkowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie uczestniczyło ponad 100 osób. — Zabawa się udała, impreza była po prostu przednia! — uśmiecha się Adrian Wieliczko, lider projektu. — Były tańce, śpiewy i wspólne robienie ozdób choinkowych. Dzieciom podobały się kartki świąteczne, zwierzęta z balonów i malowanie twarzy. Przyszedł do nich też Mikołaj.

Małemu Tomkowi największą radość sprawiły prace manualne. — Wykonaliśmy wspólnie dwie kartki świąteczne — wspomina Agnieszka Dzikowska, mama chłopca. — Synek ma niedosłuch, ale bardzo dobrze radzi sobie w pracach plastycznych. Robił wycinanki.

Firma DB Schenker dwa razy w roku organizuje akcje wolontariackie. Jej pracownicy chętnie poświęcają swój czas i energię, żeby sprawić radość małym dzieciom z regionu. — My już nie pytamy siebie, czy warto coś zorganizować dla innych — mówi

Marek Chodań, szef oddziału DB Schenker w Olsztynie. — Największą nagrodą dla nas jest uśmiech dziecka i możliwość wspólnego spędzenia czasu.

Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją: — Bardzo się cieszę, że nasi podopieczni kolejny raz zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. Podczas imprezy bawili się z całymi swoimi rodzinami. To kolejna okazja na integrację naszych podopiecznych i zapomnienie o codziennych smutkach.

at