POMÓŻ TERAZ

W galerii pojawił się Przemysław Opalach pochodzący z Olsztyna bokser, byłym mistrz świata, który w sposób aktywny współpracuje z fundacją. Bohater opowiedział o losach swej kariery oraz o przygotowaniach do walk. Podkreślił też rolę charytatywnej sesji zdjęciowej, w której wziął udział zimą, a której efekty można było podziwiać do wczoraj na terenie Centrum Handlowego Aura. W sesji wzięli udział sportowcy z naszego regionu wraz z dziećmi, które są pod opieką olsztyńskiej organizacji.

– Sesja była naprawdę zabawna, mała dziewczynka z którą miałam przyjemność pozować zupełnie się nie bała takiego pozornie groźnego faceta jak ja. Bardzo ją interesowały moje rękawice. Praca z nią to była czysta przyjemność – opowiada z czułością patrząc na zdjęcie. – Sam jestem ojcem dwójki dzieci i wiem, że zdrowie to podstawa. Dlatego jestem całym sercem z rodzicami, których dzieci chorują i gdy tylko mogę pomóc zawsze pomogę – podkreślił.

Spotkanie z Przemysławem Opalachem

Iwona Żochowska- Jabłońska dyrektor zarządzająca fundacji opowiada – Bardzo zależało nam na tej wystawie. Chcieliśmy pokazać i zestawić razem tą ciężką pracę, jaką codziennie muszą wykonywać zarówno sportowcy, jak i nasze dzieciaki. Ten pot, który wylewają sportowcy, by śrubować wyniki, i ten wysiłek, który wkadają nasi podopieczni, by pokonać każdy kolejny krok w walce chorobą i dysfunkcjami to jedna i ta sama walka – opowiada.

Fundacja zbiera pieniądze w szkołach, przedszkolach, na festynach. Liczy się każdy nominał. Zebrane pieniędze zamieniane są na złotówki,a z nich przy pomocy taśmy robione metrowe odcinki. Jeden metr to 44 złotówki. – Chcemy wyściełać takimi złotówkowymi dywanami przestrzeń, aby pokazać ludziom, że każdy nawet najdrobniejszy nominał ma znaczenie. Że pojedyncze złotówki zebrane razem mogą ciągnąć się kilometram. A te kilometry pieniędzy są w stanie pomóc naprawdę wielu – podkreśla dyrektor.

Finał akcji Kilometry Dobra już 4 czerwca w Parku im. Kusocińskiego podczas Festynu Rodzinnego Fundacji i Naszego Olsztyniaka, gdzie odbędzie się również charytatywny bieg „O Złotą Monetę”. Zapisy na bieg na stronie www.przyszloscdldzieci.org.

Agnieszka Porowska