Nowy monitor życia najpierw wjechał do sali konferencyjnej, gdzie z rąk dyrekcji Michelin Polska i Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” odebrała go Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektorka szpitala. Marta Dziejowska, ordynator Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej, spóźniła się na tę uroczystość, bo… reanimowała pacjenta. Nowy sprzęt będzie monitorował funkcje życiowe pacjentów w stanie zagrożenia życia na OIOM-ie.

— Kardiomonitor jest typowym sprzętem stosowanym na naszym oddziale — mówi Marta Dziejowska. — Mierzy parametry życiowe pacjenta. Widzimy na nim tętno z liniami EKG, puls i poziom dwutlenku węgla wydechowego, co jest bardzo ważne przy prowadzeniu oddechu kontrolowanego.
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” i firma Michelin podarowały szpitalowi kardiomonitor
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” i firma Michelin wspierają szpital już po raz kolejny. Piotr Konopka, dyrektor personalny Michelin Polska, twierdzi, że firma stara się po prostu być dobrym obywatelem Olsztyna. Szpital dziecięcy w Olsztynie jest też pierwszym miejscem, do którego trafiają podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. To tutaj ciężko chore dzieci, które wymagają drogiego leczenia i które wspiera fundacja, są po raz pierwszy diagnozowane. — Chcemy więc, by diagnozy były stawiane przy użyciu jak najlepszego sprzętu — mówi Iwona Żochowska z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Żeby już tu, na miejscu, dzieci miały najlepszą opiekę i nie musiały jeździć do szpitali w Warszawie czy Łodzi.
Edyta Hołdyńska

Już w sobotę dzieci będą miały szanse na bezpłatne badania i poradę lekarską. W godz. 10-13 w przychodni specjalistycznej przy ul. Żołnierskiej 18a na małych pacjentów będą czekali trzej kardiolodzy i dietetyk. Nie trzeba mieć skierowania. Wystarczy zarejestrować się telefonicznie. Rejestracja potrwa od środy do piątku w godz. 12-15 pod nr. tel. 89 539 34 56.