Święta to czas rodzinny, czas bliskości i spotkań z najbliższymi. Niestety w tym roku ten radosny czas będzie wyglądał zupełnie inaczej. Przy świątecznym stole spotka się tylko najbliższa rodzina.

Są wśród nas osoby, które spędzą te święta samotnie, które przez pandemię zostały odcięte od świata. Są to osoby starsze przebywające w domach opieki. Grupa młodzieży uczestnicząca w projekcie „Baw się i pomagaj z nami! – lokalne inicjatywy młodzieżowe”, postanowiła umilić ten czas seniorom.

Inicjatywa „Od elfa do Mikołaja” ma na celu łączyć pokolenia w tych trudnych dla wszystkich czasach. Podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” napiszą pocztówki do seniorów z Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Olsztynie oraz Maltańskiego Centrum Pomocy w Barczewie. Nie będą to zwykłe pocztówki! Będą wyjątkowe, a to dlatego, że młodzież sama zorganizowała i przeprowadziła sesję zdjęciową z udziałem podopiecznych Fundacji. Ze zdjęć stworzymy pocztówki do których dołączymy życzenia świąteczne napisane przez podopiecznych, wolontariuszy, pracowników fundacji oraz zaproszone do akcji osoby.

Listy przekażemy seniorom 21.12.2020 (Poniedziałek), niczego nieświadomi dostaną świąteczne życzenia od serca. Razem możemy sprawić, że na ich twarzach pojawi się uśmiech, oraz pokazać im, że nie są sami i są osoby, które o nich pamiętają.

Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Baw się i pomagaj z nami – lokalne inicjatywy młodzieżowe”.