Nowotwory u dzieci w ich początkowym stadium często nie dają konkretnych objawów

Krystiana tylko bolały plecy. Wysłano go więc na prześwietlenie, które wykazało skoliozę. Zaczęto jednak przeprowadzać kolejne badania i chłopiec wkrótce trafił do szpitala. Lekarze podejrzewali rwę kulszową. Diagnoza okazała się być jednak bardziej wstrząsająca. U Krystiana stwierdzono ostrą białaczkę limfoblastyczną. Niegdyś bardzo aktywnego fizycznie chłopca, uwielbiającego sport i grającego w drużynie piłki nożnej choroba nagle zmusiła do walki o życie. Teraz jest już po pierwszym etapie leczenia. Przebywa na oddziale hematologii i onkologii, gdzie czeka na kolejną dawkę leków.

Dzieci, u których wykryto nowotwór potrzebują natychmistowej pomocy. Nie mogą czekać. Niestety, bez wsparcia ze strony innych maluchy te często nie mają szansy na powrót do zdrowia. Specjalistyczne leczenie, nowoczesne środki farmaceutyczne czy skomplikowane zabiegi operacyjne bardzo przekraczają finanse rodziców. Często jedno z nich musi zrezygnować z pracy, by zająć się dzieckiem, zawieźć je do szpitala, być na każdej kontroli. Jedna pensja często nie jest wystarczająca, by pokryć wszystkie koszty związane z pobytem w szpitalu. Jednak nawet po zakończeniu leczenia dzieci te nadal wymagają stałej opieki specjalistów, potrzebują odpowiednich leków oraz dostosowanego do ich potrzeb mieszkania.

Dzięki akcji „Odczaruj stwora na święta” sprawimy, że rodzice chorych na raka dzieci będą mogli skupić się na ich leczeniu, a nie na szukaniu pieniędzy.

Choroba jest złym stworem, razem możemy go przegonić! Potrzebujemy Twojej pomocy, by dziecięce strachy oswoić — to hasło, które przyświeca 3. edycji świątecznej akcji Fundacji.

Jak możesz pomóc?

Z okazji Mikołajek przygotowalismy wyjatkową zabawę dla wszystkich którzy zechcą wesprzeć akcję „Odczaruj stwora na święta”.

6 grudnia uruchomimy stronę internetową dzięki której każdy może odczarowywać stwory . Kampania będzie trwała do 8 stycznia 2017 roku.

W tym czasie każdy będzie mógł wpłacić darowiznę, a tym samym dobrze się bawić, odczarowując stwory – dowolną ilość razy i za dowolną kwotę, która jest wielokrotnością 10 złotych. Potrzebne jest 50 tys. zł, aby w 2017 roku Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” mogła pomóc dzieciom cierpiącym na nowotwory. W tej chwili pod jej opieką jest ich 23.

Każda wpłata to jeden stwór mniej! Dzieci potrzebują Twojej pomocy

http://m.wm.pl/2016/11/orig/btn-350144.jpg

Przyłączając się do akcji, pomagasz dzieciom chorym na raka w walce z ich chorobą! Odczarowując stwora, dajesz im szansę na szybszy powrót do domu, specjalistyczną opiekę oraz dostęp do niezbędnych lekarstw.

Potrzebujemy Ciebie!
Dołącz do nas! Wspólnie możemy zrobić więcej!

Dzieciom chorym na nowotwory można pomóc w każdej chwili wpłacając pieniądze na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887. Dopisek: „Odczaruj stwora na święta”