Dzięki akcji „Gwiazdka z Przyszłością” organizowanej przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci” do wielu z nich trafią wyjątkowe prezenty. Do akcji dołączają kolejne osoby, które chcą pomóc.

Wesprzyj naszą akcję i podaruj chorym i niepełnosprawnych dzieciom udane święta!

Zbiórka Podaruj dzieciom Gwiazdkę!

57 159,42 zł z 50 000 zł

114%

Cóż bowiem warte nawet najpiękniej przystrojone drzewko i fura prezentów pod nim, na co komu pyszne uszka, barszcze, pierniki i makowce — gdy jakieś dziecko jest smutne? Święta to czas, […]

Do „Gwiazdki z Przyszłością” włączył się sklep Auchan, który już po raz trzeci zapraszał klientów do świątecznej akcji. W sklepie stanęły kosze, do których klienci mogli wkładać zabawki i słodycze dla podopiecznych fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Już od listopada w sklepie stała choinka z wyjątkowymi ozdobami. Na każdej bombce wypisane były marzenia dzieci. Od zabawek, przez książki, po drobny sprzęt elektroniczny. Każde marzenie jest wyjątkowe. Każde równie ważne, przywracające magię Bożego Narodzenia nawet w tym trudnym czasie.
— Udało się zebrać 40 świątecznych prezentów dla dzieci. Zaangażowali się nie tylko klienci, ale również pracownicy sklepu. Akcja Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” spodobała się do tego stopnia, że Auchan zdecydował się pomagać w ten sposób we wszystkich swoich sklepach w Polsce — tłumaczy Agnieszka Terebiłów, koordynatorka zbiórki.
Na los niepełnosprawnych i chorych dzieci nie pozostało obojętne Przedszkole Miejskie nr 39 w Olsztynie. Wszyscy chętnie zaangażowali się w zbiórkę. Pracownicy przedszkola, rodzice i dzieci. Każdy z przedszkolaków dumnie dokładał kolejną rzecz do paczki, przygotowanej jednemu z podopiecznych fundacji. Zaangażowanie było tak duże, że udało się zdobyć nie tylko potrzebne rodzinie chłopca rzeczy, ale również spełnić jego marzenie o hulajnodze. Pani Bożena, koordynatorka zbiórki cieszy się, że wspólnie mogli przygotować świąteczny prezent. Uważa, że tego typu inicjatywa to idealna okazja do tłumaczenia dzieciom, jak ważna jest pomoc innym.
— Główny celem była oczywiście pomoc, ale również rozwijanie wrażliwości u dzieci. Bardzo cieszyły się, że mogą spełnić czyjeś marzenia i sprawić, że ich rówieśnik będzie miał wyjątkowe święta. Dzięki społeczności przedszkola udało zebrać się prezenty nie tylko dla Arka, ale i całej jego rodziny — mówi pani Bożena.

Przedszkole Miejskie nr 39 w Olsztynie.


Wyjątkowe paczki dla podopiecznych powstały w Niepublicznej Szkole Absolwent Olsztynie. Uczniowie przygotowali paczki, w których znalazły się słodycze bezglutenowe i z niską zawartością cukru.
— Zbiórka miała nie tylko pomagać potrzebującym z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, ale też miała wymiar edukacyjny. Poza samą kwestią pomocy oraz przekazania zabawek podopiecznym fundacji, akcja uświadomiła naszych uczniów, że istnieją takie choroby jak cukrzyca czy celiaklia, które dotykają ich rówieśników. Dzięki paczkom przygotowanym w tym roku przez nas, dzieci dotknięte tymi chorobami, będą mogły bezpiecznie zjeść słodycze i cieszyć się magią świąt — wyjaśnia Agnieszka Adamska z Niepublicznej Szkoły Absolwent Olsztynie.
W tegorocznej akcji nie zabrakło też Green Taxi, które wielokrotnie angażowało się w zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci z naszego regionu. Co roku w taksówkach pojawiały się tekturowe skarbonki z logo fundacji. Podczas kursu klienci mogli wrzucić do niej pieniądze i tym samym dołożyć swoją cegiełkę do pomocy. Niestety w tym roku ze względu na pandemię i reżim sanitarny, jaki trzeba zachować w taksówkach, nie jest to możliwe. Jednak Green Taxi ma inny pomysł na przekazanie datków.
— W tym roku wykorzystujemy technologię. Będzie możliwość wrzucenia pieniążków do elektronicznej skarbonki. Pasażer dostanie specjalny link przenoszący do wpłaty. My kierowcy z Green Taxi również dołożymy się do zbiórki. Przemnożymy uzbierane kwoty i dołożymy od siebie — wyjaśnia Arkadiusz Trzeciak, prezes Green Taxi.
Datki na świąteczne upominki można przekazać, wpłacając na zbiórkę na stronie internetowej Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Dodatkowo każdy może założyć tam swoją „Skarbonkę z Gwiazdką”, do której będzie mógł wspólnie ze znajomymi lub bliskimi zbierać pieniądze dla podopiecznych fundacji. Dzięki naszej wspólnej pomocy Marta i 400 małych fundacyjnych superbohaterów najbliższe święta mogą spędzić beztroskiej, pełnej uśmiechów atmosferze.

Wspomóż fundacyjne dzieci i wpłać darowiznę wchodząc na stronęlub na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887 z dopiskiem: Gwiazdka z Przyszłością.