Przyłącz się do mistrzostw i wpłać kwotę na swoją miarę:

]http://m.wm.pl/2015/06/orig/wplacbutton-251555.jpg

Były czekoladowe babeczki, wyśmienite serniki i kuszące torciki. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 wiedzą, jak zadbać o podniebienia swoich kolegów i koleżanek. I robią to w szczytnym celu! Szkoła – jak co roku – przystąpiła do akcji Kilometry Dobra. Pieczę nad kiermaszem ciast sprawowała nauczycielka języka polskiego Anna Marczuk. —

///Dzieci mają bardzo dobre serca — mówi z dumą. — Nie mają oporów, żeby zrobić coś dla innych i się tym podzielić. Zorganizowali kiermasz, wszystko sprzedali, a potem posprzątali.///

Oczywiście nieodzowna w tym była pomoc rodziców uczniów klasy VII A, którzy ochoczo przyłączyli się do akcji. A słodkości zostały wyjedzone do ostatniego okruszka.
Z kolei w Szkole Podstawowej nr 25 w szczytnym celu odbył się kiermasz kartek wielkanocnych. A już w poniedziałek dzieci będą mogły zdobyć atrakcyjne gadżety. — Ale wcale tu nie chodzi o przedmioty.

Najważniejszy jest cel. Pomagają i młodsi, i starsi. Działamy po to, żeby wspomóc Fundację „Przyszłość Dla Dzieci”.

Robimy tak od lat — opowiada Anna Paluch, opiekun samorządu uczniowskiego oraz nauczycielka techniki i plastyki w SP nr 25.
Kilometry Dobra to ogólnopolska akcja charytatywna, w czasie której zbierane są pieniądze. — Podczas finału wymieniamy je na złotówki i układamy w ciąg monet — tłumaczy Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacją „Przyszłość Dla Dzieci”.
To właśnie Fundacja „Przyszłość Dla Dzieci” założona przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej” walczy o pobicie rekordu dobra w naszym regionie.

Z roku na rok akcja skupia wokół ważnego społecznie celu, jakim jest pomoc chorym dzieciom z Warmii i Mazur, coraz więcej osób.

Do tej pory do olsztyńskich Kilometrów Dobra dołączyło 25 szkół, 7 przedszkoli i 8 firm.

Aby zacząć pomagać, wystarczy wejść na www.przyszloscdladzieci.org i przyłączyć się do akcji.
A wielki finał już 2 czerwca 2019 roku w park im. J. Kusocińskiego w Olsztynie. Tego dnia park wypełni się sportem, tańcem, radością i fantastyczną zabawą. Setki mieszkańców Olsztyna oraz goście z regionu będą bawić się podczas pikniku rodzinnego z finałem ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”.

Wtedy dojdzie do finału akcji. Można będzie wtedy… zmierzyć dobro.

Główną atrakcją imprezy będzie skierowany do całych rodzin charytatywny „III Bieg o Złotą Monetę”. Opłata startowa przeznaczona zostanie na rzecz leczenia i rehabilitacji podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Nasze wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Pana Artura Chojeckiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pana Gustawa Marka Brzezina oraz Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.
Partnerem wydarzenia jest Fundacja PZU.

Aleksandra Tchórzewska